KRE  MURE  I   DROVE

 

 

 

 

 

 

Podaci:Studio M i Međimurske novine Josip Šimunko

 

01. festival Kre Mure i Drave 2004

 

 

Izvođači -narodna glazba

 

1 KUD Zvon župne zajednice Mala Subotica Oj vulica preštimana
2.KUD Žiškovec - Tožno vreme boj krvavi
3. KUD Općine Donji Kraljevec Dok sam snočka išla dimo
4.HKUD Goričan Goslice su potrte
5. KU Sljačka sloga Prelog Trsek moj zbudi se
6.KUD Fijolica Orehovica Zvezdice su zrakom zaigrale
7.Kud Ivan Mustač Kantor Sveta Marija Nesrečna ljubav
8.KUD Seljačka sloga Donja Dubrava Barbarić

 

Izvođači - autorska glazba

 

01. KUD Kaštel Pribislavec Tu je raj
( Stjepan Novak /Stjepan Halić/Vladimir Hranjec)
02. KUD Anka Ošpuh Ludbreg Zemljo grudo podravska (Dragutin Markulinčić)
03. TS Kud-a Donji Vidovec Vidovec vu srcu te nosim
( Mario Matulin / Nikola Matulin)
04.TS Vega – Srebrni mesec (Sanja Bacinger /Vega)
05.Emina Grahovec Se fčakati nebrem
(Željko Grahovec /Irena Herenčić/Željko Grahovec)
06.TS Barok Momačko veče ( Mario Kos /Barok)
07.Željko Grahovec Kak sprudovi Drave ( Željko Grahovec)
08.TS Sinovi Međimurja Zaigrajte po stiha
( Stjepan Novak/Vladimir Hranjec-Stjepan Novak/Zoran Tomašić)
09.TS Srebrni Cekini Pismo golobeku
( Martin Srpak/Vera Zimunić/Željko Grahovec)
10.TS Svirci Poveč Dravo (Željko Grahovec)
11.TS Fakini Tamburaši nek se praši (Željko Vučković)

 

02. festival Kre Mure i Drave 2005

Subota, 30.04.2005.

 

Konkurencija autorske glazbe:

01. Dravec Zvonimir – Otpri obloka
02. Emina Grahovec – Kre Mure i Drave
03. Ksenija Kramar – Mladost kraj Mure
04. Martin Srpak – Zanišite se jalše
05. Rajko Suhodolčan – Nek se popeva ove noči
06. TS Barok – Oreh
07. TS Kuda-a Donji Vidovec – Ljubav prava
08. TS Dravski pajdaši – Vu mojem kraju
09. TS Fakini – Tambure mi kune odnijele
10. TS Kud-a “Anka Ošpuh” Ludbreg – Nejde više
11. TS Hkud-a Goričan – Međimurska soza
12. TS Kud-a “Juraj Lončarić” Hrženica – Teči Dravo Podravskom ravnicom
13. TS Sinovi Međimurja – Čuvaj Dravo ljubavi sve
14. TS Srebrni Cekini – E moj vuča
15. TS Svirci – Jal
16. TS Vega – Veselo delo
17. TS Međaši – Naj me japa kaštigati

Konkurencija izvorne narodne glazbe:

01.
Cecilija Merkač – Ova pesem je spisana
02. TS Kud-a “Seljačka sloga” D. Dubrava – Se se gore zelenijo
03. TS Kud-a “Kaštel” Pribislavec – Hlade potok i globoki
04. TS Kud-a Žiškovec – Sedi si kre mene
05. TS Kuu-e “Zvon” M. Subotica – Hajde vince hajd vu me
06. TS Pajdaši – Dok smo se peljali
07. Vinko i Ivana Habjan – Oh ti picek drogi

 

Dugo pripreman, mnogo truda i išćekivanja i večer festivala je iza nas...

Bilo je lijepo, dvorana puna, izvođači raspjevani ... a pjesme več ušle ne samo u uho več i u srca...

 

Stručni žiri je donio sijedeće odluke, nagrađene autorske pjesme:

 

Otpri obloka – Zvonimir Dravec (kao solista uz ŽTO)

Međimurska soza – HKUD Goričan (kao tamburaški sastav)

 

Nagrađena izvorna narodna:

Se se gore zelenijo – KUU Seljačka sloga Donja Dubrava

 

Slušatelji odlučili - najbolja autorska:

Zanišite se jalše- Martin Srpakuz ŽTO Međimurje

 

Najbolja narodna:

Oh ti picek dragi Ivana i Vinko Habjan

 

03. festival Kre Mure i Drave 2006

(trenutno nema podataka)

 

04. festival Kre Mure i Drave 2007


Zipka - Saša Štefić (Sale) & TS Frankopani (A. Horvat – skladatelj, Z. Bokor - tekstopisac, A. Horvat - aranžer),

Na križonju - Željko Ciglarić & KUU Zasadbreg (Z. Bacinger, M. Frčko, Z. Bacinger),

Prilok, Prilok - KU Seljačka sloga Prelog (M. Srpak, I. Sokač, S. Naranđa),

Lepe Međimurke - Emina Grahovec uz ŽTO Međimurje (Ž. Grahovec, S. Janković, Ž. Grahovec),

Nigdor nigdi - Marko Košutić uz ŽTO Međimurje (B. Meglajec, M. Vlah Hranjec, B. Potočnik),

Črnooka - KUD Belica (I. Mikulić, S. Hižman, J. Kavčić),

Zbudite se fijolice - Zvonimir Dravec uz ŽTO Međimurje (Z. Bacinger, Z. Bokor, Z. Bacinger),

Sega se zmišljuvala - Marijan Jurinić uz ŽTO Međimurje (M. Jurinić, F. Mesarić Frenki, Z. Bacinger),

Međimurci i Zagorci - Drele & Đura & Sinovi Međimurja (S. Novak, M. Vidra, TS Sinovi Međimurja),

Međimurske zorje - Alojz Nestić uz ŽTO Međimurje (M. Srpak, R. Pokolić, N. Matulin),

Japa moj - Sanja Bacinger uz ŽTO Međimurje (Z. Bacinger/S. Bacinger, S. Bacinger, M. Jagec),

Gda trseki spiju - KPD Seljačka sloga Đelekovec (T. Bartolin, R. Juršetić, T. Bartolin),

Pre Muri - TS Svirci (Ž. Grahovec, S. Janković, Ž. Grahovec),

A ja polehko - Rajko Suhodolčan & Oktet Kaj ŽTO (R. Suhodolčan, R. Suhodolčan, D. Berović),

Drava stiha teče - Josip Sanjković Japa & TS Biser Međimurja (L. Varga, M. Biškup Vidra, L. Varga),

Naš japa - HKUD Goričan (J. Šavora, L. Čižmešija, M. Hržić),

Prilok je denes Prelog grad - Filip Hozjak uz ŽTO Međimurje (Ž. Grahovec, F. Mesarić Frenki, Ž. Grahovec),

Bom došel - Martin Srpak uz ŽTO Međimurje (M. Srpak, I. Sokač, N. Matulin),

Sobotica moja mala - KUU Zvon Mala Subotica (F. Kežman, R. Jukić, F. Kežman),

Snoboki - Juraj Galina & Natalija Zvonar ŽTO (V. Smiljanić, Đ. Kumer, D. Berović),

Drava, Drava kaj šepečeš - TS Dravski Pajdaši (S. Kvakan, Z. Bokor, A. Horvat),

Junaki se z vizite pelajo - Sumartonski Lepi Decki

 

Četvrtak, 03 Svibanj 2007

 

Četvrti po redu festival tamburaške glazbe "Kre Mure i Drave", koji organizira Radio Studio M, okupio je u subotu 29. travnja u sportskoj dvorani OŠ Prelog mnogobrojnu publiku, tako da je dvorana bila prepuna, ali i brojne izvođača iz Međimurja, Zagorja i Podravine.
Uz gradonačelnika Preloga Dragutina Glavinu koji je na kraju i podijelio priznanja i nagrade, festival su pratili mnogobrojni dužnosnici iz Preloga te glazbeni stručnjaci koji na kraju ostali zadovoljni kvalitetom pjesama, dok je najveća nagrada direktoru festivala Željku Švendi to da se festival lijepo razvija. Ove godine izvedena je 21 pjesma u službenoj konkurenciji, koje su odreda bile kvalitetne, tako da je žiri imao pune ruke posla.

Stručni žiri dodijelio sedam nagrada

Za najbolju pjesmu uz pratnju malog sastava proglašena je pjesma "Zipka" koju je na početku otpjevao Saša Štefić uz TS "Frankopani". Autor skladbe je Antun Horvat, tekst je napisao Zlatko Bokor, a aranžman Antun Horvat. Pjesmi "Zipka" pripala je i nagrada za najbolji tekst, koji je napisao Zlatko Bokor.

Za najbolju pjesmu uz pratnju ŽTO-a Međimurje proglašena je skladba "Nikdar nigdi", koju je otpjevao solist Marko Košutić, autori pjesme su Branko Meglajec - Magdalena Vlah Hranjec - Božo Potočnik.

Najbolji scenski nastup ostvarili su prema ocjeni žirija Drele&Đura i TS Sinovi Međimurja s pjesmom "Međimurci i Zagorci", autori skladbe su Stjepan Novak - Marijan Vidra - TS Sinovi Međimurja.

Nagrada za najbolji aranžman pripala je pak pjesmi "Japa moj" koju je otpjevala Sanja Bacinger uz ŽTO "Međimurje", dok je aranžman napisao Mario Jagec.
Po ocjeni stručnog žirija nagrada za najbolju skladbu pripala je skladbi "Drava stiha teče" autora Ladislava Varge. Pjesmu je otpjevao Josip Sanjković Japa (Mitrica) koji je po prvi put nastupio na festivalu, uz TS Biseri Međimurja. Tekst skladbe je napisao Marijan Biškup Vidra, a aranžman Ladislav Varga. 

Nagradu za najbolji vokal žiri je namijenio Rajku Suhodolčanu i Oktetu Kaj, koji je otpjevao pjesmu "A ja polehko" i koji je ujedno i autor skladbe. Svaka od pobjedničkih pjesama popraćena je burnim pljeskom publike, a bilo je i posebnih navijača.

Slušatelji radija Studio M za Filipa Hozjaka

Slušatelji Radija Studio M dali su glas svojim favoritima koji su se razlikovali od ocjene stručnog žirija. Prvo mjesto u ocjeni radio slušatelja pripalo je mladom pjevaču iz Preloga Filipu Hozjaku i skladbi "Prilok je denes Prelog Grad", autori su: Željko Grahovec - Franjo Mesarić Frenki - Željko Grahovec. Filip Hozjak pjesmu je otpjevao uz pratnju Županijskoga tamburaškog orkestra.

Drugo mjesto po ocjeni slušatelja radija pripalo je skladbi "Međimurci i Zagorci" u izvedbi vesele družine Drele & Đura & TS Sinovi Međimurja, autori: S. Novak M. Vidra - TS Sinovi Međimurja.

Treće mjesto je po ocjeni slušatelja radija Studio M pripalo skladbi "Lepe Međimurke", odnosno Emini Grahovac koja je skladbu otpjevala uz ŽTO Međimurje. Autor skladbe je Željko Grahovec, riječi je napisao S. Janković, a aranžman Željko Grahovec.

Gosti iz Sumartona, bandisti iz Belice te Gusti Dragsar i Teta Liza oduševili publiku

Dok se čekalo na odluke žirija, publiku i slušatelje radija razveselili su međimurskim narodnim pjesmama KUD "Kaštel" Pribislavec koji je izveo pjesmu "Dva junaki", zatim Cecilija Merkač uz ŽTO Međimurje, ali i KUD Sumarton i tamburaški sastav "Sumartonski lepi dečki" koji su svojom pomalo arhaičnom izvedbom narodne pjesme "Junaki se s vizite pelaju" obradovali i publiku i stručnjake.

Na kraju su uz pratnju Limene glazbe Belica nastupili Ivo Oreški pjesmom "Kaj se tam na onom bregu", Gusti Draksar s pjesmom "Stopram sam se oženil" i Teta Liza s pjesmom "Vu Dobravi". Spoj bandista i naših ponajboljih pjevača na jednom tamburaškom festivalu ispao je odlično te ga sigurno valja i dalje razvijati.

Treba reći da je festival samo u sportskoj dvorani pratilo najmanje 1.200 gledatelja, a mnogi i putem radija. (J. Šimunko, foto Z. Vrzan)

 

5. festival Kre Mure i Drave 2008

 

Minulog vikenda ,25.i 26. travnja, održan je 5. Festival Kre Mure i Drave, u organizaciji Studia M.

U dvije večeri ,po prvi puta ove godine, slušali smo nove pjesme od tradicionalno tamburaških do pop, rock , zabavnih i etno sve na kajkavskom.Nakon četiri održana festivala od ove smo godine krenuli u dvije različite večeri - prva večer elektro glazabe ,a durga večer tamburaške glazbe.Za tamburaški dio festivala i ove godine napravljene su lijepe i kvalitetne pjesme ,što je dokaz da oni koji sudjeluju na festivalu za njega pripremaju svoje najbolje radove i time daju podršku projektu,Večeri elektro glazbe priklonili su se mladi glazbenici uz podršku iskusnih međimurskih glazbenika .Od ove godine Festival ima i svog umjetničkog direktora g. Maria Jageca.Festival je održan u sportskoj dvorani OŠ Prelog koju su napunili ljubitelji glazbe, naši vjerni slušatelji i svi podupiratelji Festivala Kre Mure i Drave.Festival je i ove godine snimali Hrvatski radio Prvi program i Varaždinska TV.  Hvala Svima

 

Sudionici festivala

 

Elektro Večer
1. Huncvut – Svati idejo (Murat – Ružica Jukić – Krunoslav Lajtman)
2. Josip Sanjković(Mitrica) – Mila moja (Željko Tes – Željko Tes – Željko Tes/Kristijan Srnec)
3. Marijana Martinec – Potočnica (Blaženko Vlah – Dragica Židov – Blaženko Vlah)
4. Saša Štefić-Sale – Drogica moja (Mario Jagec –Magdalena Vlah-Hranjec – Mario Jagec)
5. Konjska surla – Črešja (Mario Jagec – Ivan Labazan – Mario Jagec/Ivan Labazan)
6. Marija Poljak – Golob ne pozobi me (Martin Srpak – Ruža Pokolić – Martin Srpak)
7. Miro Kovačić & Showtime – Dvajsti tri leti (Miro Kovačić – Franjo Mesarić – Miro Kovačić)
8. Komedija – Pod oblokom (Igor Baksa – Igor Baksa – Komedija)
9. Restart – Trdi rock (Armando Kanižaj/Filip Srnec – Dušan Kanižaj – Filip Srnec)
10. Anamari Bičanić – Drhtale so z nama breze (Nenad Kumrić – Jelena Milak – Nenad Kumrić)
11. Vega Band – Maro,Marice (Sanja Bacinger – Sanja Bacinger – Zlatko Bacinger)
12. Vulenček – Našla te bodem (Mario Jagec – Franjo Mesarić Frenki – Mario Jagec)
13. Kruno Kamenić & Gusti Draksar – Leta,de so leta (Kruno Kamenić – Kruno Kamenić – Vjekoslav Magdalenić)
14. Sanja Bacinger – Golob moj (Sanja Bacinger – Sanja Bacinger – Mario Jagec)
15. Mustač Band – Oj soseda (Davor Mustač – Mario Mustač/Jana Ivaci – Mustač Band)

Tambura večer

1.Svirci – Zakaj te senjam (Željko Grahovec – Željko Kožarić – Željko Grahovec)
2. Josip Šavora -Doda& Gorčki tamburaši – Od ljubavi nekaj več (Josip Šavora – Josip Šavora – Damir Rodiger,prof.)
3. Alojz Nestić uz ŽTO Međimurje – Lepa moja droga (Martin Srpak – Zrinka Čižmešija – Zlatko Bacinger)
4. TS KUD-a Belica – Bečar međimurski (Ivan Mikulić – Neda Culeta – Ivan Mikulić)
5. TS KUD-a Općine Donji Kraljevec – Stori grunt (Jurica Recek – Tamara Recek – Lidija Kramar/Miroslav Hržić)
6. Zvonimir Dravec uz ŽTO Međimurje – Jana (Zlatko Bacinger – Zlatko Bokor – Zlatko Bacniger)
7. Stjepan Krnjak & TS KUD-a Domašinec - Oženiv se dečko stori -(Stjepan Krnjak – Stjepan Krnjak –Stjepan Krhač)
8. Emina Grahovec & Filip Hozjak uz ŽTO Međimurje – Jedino s tobom (Željko Grahovec – Irena Herenčić – Željko Grahovec)
9. TS KUD-a Sumarton – Međimurski mužikaši (Zoltan Barath – Josip Đurić – Zoltan Barath)
10. TS KUU Zvon Mala Subotica – Dobro jutro (Franjo Kežman – Ružica Jukić – Franjo Kežman)
11. Marijan Jurinić uz ŽTO Međimurje – Pajdoši drogi ne šporajte žice (Marijan Jurinić – Franjo Mesarić Frenki – Zlatko Bacinger)
12. Sinovi Međimurja – Gruda v pinklecu (Stjepan Novak – Stjepan Halić – TS Sinovi Međimurja)
13. Marko Košutić & Marijana Martinec uz ŽTO Međimurje – Kam se srce sprovlja (Branko Meglajec – Magdalena Vlah-Hranjec – Božo Potočnik)
14. Aduti – Zagorska noć (Andrija Kos – Andrija Kos – Vedran Malogorski )
15. Josip Sanjković(Mitrica) & Biser Međimurja – Balada o konju (Ladislav Varga – Ladislav Varga – Ladislav Varga)
16. Saša Štefić(Sale) & Frankopani – Baš je cajt za iti f kvar (Darko Berović – Stanko Piskač – Antun Horvat)
17. Martin Srpak uz ŽTO Međimurje – De su oni lepi cajti (Martin Srpak – Magadalena Vlah-Hranjec – Zlatko Bacinger)
18. Željko Ciglarić & Kuu Zasadbreg – Žganica (Zlatko Bacinger – Snježana Hižman – Zlatko Bacinger)

 

Nagrade-elektro večer

Najbolja pjesma:
Pod oblokom -Komedija (Igor Baksa – Igor Baksa – Komedija)
Najbolji vokal
Nikolina Virgej- Vulenček – Našla te bodem (Mario Jagec – Franjo Mesarić Frenki – Mario Jagec)
Najbolji aranžma-
Vjekoslav Magdalenić- Kruno Kamenić & Gusti Draksar – Leta,de so leta (Kruno Kamenić – Kruno Kamenić – Vjekoslav Magdalenić)
Najbolji tekst
Magdalena Vlah-Hranjec Saša Štefić-Sale – Drogica moja (Mario Jagec –Magdalena Vlah-Hranjec – Mario Jagec)
Najbolji scenski nastup-
Mustač Band – Oj soseda (Davor Mustač – Mario Mustač/Jana Ivaci – Mustač Band)
Naj pljesak
Restart – Trdi rock (Armando Kanižaj/Filip Srnec – Dušan Kanižaj – Filip Srnec)
Debitant
Saša Štefić-Sale – Drogica moja (Mario Jagec –Magdalena Vlah-Hranjec – Mario Jagec)

 

Nagrade-tambura večer

Najbolja pjesmauz ŽTO
De su oni lepi cajti -Martin Srpak uz ŽTO Međimurje – (Martin Srpak – Magadalena Vlah-Hranjec – Zlatko Bacinger)
Najbolja pjesmauz TS
Baš je cajt za iti f kvar -Saša Štefić(Sale) & Frankopani – (Darko Berović – Stanko Piskač – Antun Horvat)
Najbolji vokal
Marko Košutić & Marijana Martinec uz ŽTO Međimurje – Kam se srce sprovlja (Branko Meglajec – Magdalena Vlah-Hranjec – Božo Potočnik)
Najbolji aranžma
Božo Potočnik -Kam se srce sprovlja- Marko Košutić & Marijana Martinec uz ŽTO Međimurje (Branko Meglajec – Magdalena Vlah-Hranjec – Božo Potočnik)
Najbolja glazba
Branko Meglajec-Kam se srce sprovlja- Marko Košutić & Marijana Martinec uz ŽTO Međimurje (Branko Meglajec – Magdalena Vlah-Hranjec – Božo Potočnik)
Najbolji tekst
Željko Kožarić- Zakaj te senjam –Svirci (Željko Grahovec – Željko Kožarić – Željko Grahovec)
Najbolji scenski nastup
Stjepan Krnjak & TS KUD-a Domašinec Oženiv se dečko stori- (Stjepan Krnjak – Stjepan Krnjak –Stjepan Krhač)
Naj pljesak
TS KUD-a Sumarton – Međimurski mužikaši (Zoltan Barath – Josip Đurić – Zoltan Barath)
Ukupni dojam
Emina Grahovec & Filip Hozjak uz ŽTO Međimurje – Jedino s tobom (Željko Grahovec – Irena Herenčić – Željko Grahovec)

 

 

 

06. festival Kre Mure i Drove 2009

 

Elekto večer

Četvrtak, 07.05.2009.

 

Rahela Žižek – “Nikaj več” (Martin Srpak-Stjepan Komes-Martin Srpak)

Kruno Kamenić – “Međimurje tak rad imam te” (Kruno Kamenić-Kruno Kamenić-Vjekoslav Magdalenić)

Miro Kovačić & Show Time – “Penezi” (Miro Kovačić-Franjo Mesarić Frenki-Miro Kovačić)

Vlatka – “Vanjkušek mali” (Zlatko Bacinger-Snežana Hižman-Zlatko Bacinger)

Martin Srpak – “Na potoku” (Martin Srpak–Franjo Strbad-Martin Srpak)

Vibra & Igor Baksa – “Kajje” (Krunoslav Lajtman-Vladimir Varšić-Vibra)

Anamari Bičanić – “Međimurje moje” (Damir Rodiger-Robert Guterman-Damir Rodiger/Robert Guterman)

Funky Town Brass Band – “Jena za Matu” (Mario Jagec-Funky Town Brass Band-Mario Jagec)

Kom3dija – “Međimurski blues” (Igor Baksa-Igor Baksa-I.Baksa/N.Kolarić/M.Rok/M.Marciuš)

Mustač Bend – “Poštar” (Mario Mustač-Mario Mustač-Mustač Bend)

Saša Štefić Sale – “Nikaj zato moje zlato” (Antun Horvat-Zlatko Bokor-Antun Horvat)

Marija Jambor – “V živlenju malo ga sreće” (Mario Jagec-Magdalena Vlah Hranjec-Mario Jagec)

Marijan Jurinić – “Ljubav je…” (Miloš Rok-Franjo Mesarić Frenki-Miloš Rok)

Tamara Repalust – “Ljubi drogi ljubi” ( M.Matulin-M.Matulin-M.Matulin)

Alen Horvat Zibe & Konjska surla – “Tu kraj mene” (Ivica Labazan- Ivica Labazan- Ivica Labazan)

Vega Band – “Give me break” (Zlatko Bacinger-Sanja Bacinger-Zlatko Bacinger)

 

Tambura večer

Četvrtak, 07.05.2009.

 

1. TS KUU Zvon Mala Subotica - “Puhni vetrek” (Franjo Kežman-Ružica Jukić-Franjo Kežman)

2. Marijana Martinec uz RTS S.B.- Stipić – “Sveti Međimurje” + (Ivan Mikulić-Snežana Hižman-Zlatko Bacinger)

3. Filip Hozjak uz RTS S.B.- Stipić – “Zaigrajte tamburoši” +++ (Željko Grahovec-Marija Bermanec-Željko Grahovec)

4. Željko Ciglarić & KUU Zasadbreg – “Pajdaši” + (Zlatko Bacinger-Snežana Hižman-Zlatko Bacinger)

5. Marko Košutić uz RTS S.B.- Stipić – “Zmisli se ti moja draga”- (Branko Meglajec-Ivan Glavina-Boris Novak)

6. Emina Božić uz RTS S.B.- Stipić – “Međimurska zvona” (Željko Grahovec-Željko Kožarić-Željko Grahovec)

7. Josip Šavora & TS HKUD Goričan – “Moji mužikoši” (Josip Šavora-Josip Šavora-Damir Rodiger)

8. Josip Sanjković Mitrica uz RTS S.B.- Stipić – "Nesrečna Mara" (J.Sanjković Mitrica-J.Sanjković Mitrica-J.Sanjković Mitrica)

9. Cecilija Merkač uz RTS S.B.-Stipić – “Išla sam si brot ružice” (Muna Orehov-Muna Orehov-Zlatko Bacinger)

10. Ivica Pepelko & KUD Golubovec – “A Drava teče” (Ivica Pepelko-Ivica Pepelko-Damir Mumlek)

11. Martin Srpak uz RTS S.B.- Stipić – “Hižica za ftice” (Martin Srpak-Milan Frčko-Zlatko Bacinger)

12. TS KUD_a Sumarton – “Pjesma prijatelju” (Martin Srpak-Ruža Pokolić-Zlatko Bacinger)

13. Anja Šoltić uz RTS S.B.- Stipić – “Nikaj čuti neje več” (Mario Jagec-Magdalena Vlah Hranjec-Mario Jagec)

14. Đura & Drele & Sinovi Međimurja – “Trsek” (Stjepan Novak Pišta- Stjepan Novak Pišta-Davor Toplek)

15. Zvonimir Dravec uz RTS S.B.- Stipić – “Melin” (Zlatko Bacinger-Zlatko Bokor-Zlatko Bacinger)

16. Stjepan Krnjak uz RTS S.B.- Stipić – “Zapopevajmo pajdaši” (Stjepan Krnjak-Stjepan Krnjak-Stjepan Krhač)

 

07. festival Kre Mure i Drove 2010

 

Večer elektro glazbe - petak 23. travnja

Tambura večer - subota 24. travnja

 

Prvu večer nastupaju:

 

1. Funky Town Brass Band – “Penezi” (Mario Jagec – Mario Jagec – Mario Jagec)

2. Anja Šoltić – “Ali” (Anja Šoltić – Anja Šoltić – Mario Jagec)

3. Juraj Galina – “Kaj” (Branko Krušec – Branko Mihovil Rakijašić – Branko Krušec)

4. Krunoslav Jazbec – “Moj put” (Krunoslav Jazbec – Krunoslav Jazbec – Robert Poljak)

5. Ivo Kovač Kaj – “Drovski mlinar” (Ivo Kovač Kaj - Ivo Kovač Kaj - Ivo Kovač Kaj)

6. Vega Band – “Mojca” (Zlatko Bacinger – Sanja Bacinger – Zlatko Bacinger)

7. Irena Grden – “Ogenj” (Irena Grden/Damir Grden – Irena Grden – Nenad Hoić)

8. Posljednja Šansa – “Sreča v Međimurju” (Branko Krušec – Branko Mihovil Rakijašić – Branko Krušec)

9. Martin Srpak – “Još ti navek pisma pišem” (Martin Srpak – Milan Frčko – Martin Srpak)

10. Alojz Nestić – “Domaj ti se diši” (Martin Srpak – Aleksej Milinović – Martin Srpak)

11. Konjska Surla & Vanja Ovčar & Igor Baksa – “Mojemu pajdašu” (Ivica Labazan – Ivica Labazan – Ivica Labazan/Mario Jagec)

12. Mustač Bend – “Mi Međimurci” (Mustač Bend – Kruno Barić – Mustač Bend)

13. Saša Štefić Sale – “Vu mojem kraju” (Mario Jagec – Zlatko Bokor – Mario Jagec)

14. Josip Sanjković Mitrica – “Moj japek ide v gorice” (Zlatko Bacinger – Zlatko Bokor – Zlatko Bacinger)

15. Rajko Suhodolčan – “Pepica” (Rajko Suhodolčan – Rajko Suhodolčan – Davor Totović/Rajko Suhodolčan)

16. Filip Hozjak – “Otpri mi otpri” (Dragutin Grabar – Franjo Božić – Mario Jagec)

17. Skandal Band – “Oprosti” (Stjepan Krhač Pepi - Stjepan Krhač Pepi – Skandal Band)

18. Rahela Žižek – “Denes” (Studio M – Barbara Dobrin – Studio M)

 

Drugu večer nastupaju:

 

1. Josip Sanjković Mitrica & TS Biseri Međimurja – “ Štiri žice tamburice “ (Josip Sanjković Mitrica - Josip Sanjković Mitrica – Ladislav Varga)

2. Anja Šoltić uz RTS S.B.Stipić – “Lepo je “ (Mario Jagec – Mario Jagec/Anja Šoltić – Mario Jagec)

3. Saša Štefić Sale & TS Frankopani – “ Dobra duša ” (Mario Jagec – Zlatko Bokor – Mario Jagec)

4. Željko Ciglarić & KUU Zasadbreg – “ Reči fola “ (Zlatko Bacinger – Snežana Hižman – Zlatko Bacinger)

5. TS Kontrabas – “ Selnica “ (Emil Vugrinec Koki - Emil Vugrinec Koki - Emil Vugrinec Koki)

6. Irena Grden – “ Štela sam ti reči “ (Irena Grden – Irena Grden – Nenad Hoić)

7. TS Srebrni Cekini & Božena Taradi – “ Saka duša drugu išče “ (Ivan Mikulić – Neda Culeta – Danijel Požgaj)

8. Emina Božić uz RTS S.B.Stipić – “ Pil “ (Željko Grahovec – Marijan Vidra Biškup – Željko Grahovec)

9. Sumartonski lepi dečki – “ Ja sem dečko veseljak “ (Martin Srpak – Martin Srpak – Sumartonski lepi dečki)

10. Stjepan Krnjak uz RTS S.B.Stipić – “ De je moja rumen ruža “ (Stjepan Krnjak – Stjepan Krnjak – Stjepan Krhač)

11. TS Sinovi Međimurja – “ Kušlec sladek kak mošt “ (Stjepan Novak Pišta – Nikola Pavić – Sinovi Međimurja)

12. Martin Srpak uz RTS S.B.Stipić – “ Hodi z menom sušit seno “ (Martin Srpak – Đuro Vražić – Martin Srpak)

13. Filip Hozjak uz RTS S.B.Stipić – “ Lepo nam je naše Međimurje “ (Željko Grahovec – Marija Bermanec – Željko Grahovec)

14. Josip Šavora & Gorčki Tamburaši – “ Bez zomere Mura “ (Andrija Ribić – Vinko Rojko – Josip Šavora)

15. Juraj Galina uz RTS S.B.Stipić – “ Te vulice moje “ (Zlatko Bacinger – Zlatko Bokor – Zlatko Bacinger)

16. Zvonimir Dravec uz RTS S.B.Stipić – “ Pišta Halas “ (Zlatko Bacinger/Sanja Bacinger – Zlatko Bokor – Zlatko Bacinger)

17. Rahela Žižek uz RTS S.B.Stipić – “ Rada te imam” (Mario Jagec – Magdalena Vlah Hranjec – Mario Jagec)

18. Ivica Jurgec uz RTS S.B.Stipić – “ Jedna ruža živi za me “ (Dragutin Grabar – Franjo Božić – Nik

 

08. festival Kre Mure i Drove 2011

Subota, 04.06.2011.

 

Elektro večer

 

1. Mustač Band – “Stori i nori” (Mario Mustač – Mario Mustač – Mustač Band)

2. Posljednja Šansa – “Kapljica” (Branko Krušec – Branko Mihovil Rakijašić – Branko Krušec)

3. Augustin Dvanajščak & Las Palmas – “Jagode” (Augustin Dvanajščak - Augustin Dvanajščak - Augustin Dvanajščak)

4. Sebastian Doe – “Lepa Varaždinka” (Ivan Petranović – Ivan Petranović – Ivan Petranović & Mišo Basić & Vedran Vojnović & Dubravko Jantolek & Siniša Friš)

5. Tajana Toplek – “Srce moje” (Damir Rodiger – Tajana Toplek – Damir Rodiger)

6. Jerko Fabić - “Veter puše” (Damir Rodiger – Jerko Fabić – Damir Rodiger)

7. Vladimir Košir Tonka – “Fala ti za vse” (Mili Korpar – Mili Korpar – Ivan Mikulić & Vladimir Košir Tonka)

8. Filip Hozjak – “Snočka sem senjal” (Mario Jagec – Franjo Božić – Mario Jagec)

9. Bemian Duet – “Stiha Drava čona nese” (Miroslav Betlehem – Siniša Novak – Miroslav Betlehem)

10. Josip Sanjković (Mitrica) – “Došel bom ti došel” (Stjepan Đurkin – Stjepan Đurkin – Kristijan Srnec)

11. Krunoslav Jazbec – “Roža Međimurja” (Krunoslav Jazbec – Krunoslav Jazbec – Josip Pokupec)

12. Limena Glazba Habeki – “Bukovec moj mali” (Zvonimir Kranclbinder - Zvonimir Kranclbinder – Dejan Kordeš)

13. Vlatka Gradiščaj – “Vetrek” (Zlatko Bacinger – Snežana Hižman – Zlatko Bacinger)

14. Martin Srpak - “Ljubim te još navek” (Martin Srpak - Martin Srpak - Martin Srpak)

15. Skandal Band – “Nesmo krivi mi“ (Štefica Kolarić – Štefica Kolarić – Stjepan Krhač & Danijel Požgaj)

16. Rahela Žižek – “Dišel je stiha” (Martin Srpak – Milan Frčko – Martin Srpak)

17. Zvonimir Dravec – “Selo moje malo” (Martin Srpak – Siniša Novak – Martin Srpak)

 

Tambura večer

 

1. TS Sinovi Međimurja – “Angeleki nek polete” (Stjepan Novak – Stjepan Novak – TS Sinovi Međimurja)

2. TS Jezero Meštri – “V Međimurju mojem” (Marijan Jurinić – Franjo Mesarić Frenki – Zlatko Bacinger)

3. Rajko Suhodolčan & Klapa Bistrica uz TS KUD_a Belica – “Zagorje vu srcu” (Rajko Suhodolčan – Rajko Suhodolčan – Darko Berović)

4. Stjepan Krnjak uz TS Frikovi– “Verna ljubav” (Stjepan Krnjak – Stjepan Krnjak – Stjepan Krhač)

5. Martin Srpak uz TS Frikovi – “Vi tamboroši” (Martin Srpak – Zinka Čižmešija – Nikola Matulin)

6. Zvonimir Dravec uz TS KUD_a Belica – “Zastanite vure” (Zlatko Bacinger – Zlatko Bokor – Zlatko Bacinger)

7. TS KUD_a Belica – “Moji Belici” (Ivan Mikulić – Vinko Rojko – Danijel Požgaj)

8. Josip Mezga & TS KUD_a Domašinec – “Bilo štero dob” (Stjepan Đurkin – Stjepan Đurkin – Ivan Mikulić)

9. HKUD Goričan – “Moje selo” (Andrija Ribić – Anđela Zagorec – Andrija Ribić)

10. TS Frikovi – “Sonce na obloku” (TS Frikovi - TS Frikovi - TS Frikovi)

11. Cecilija Merkač uz TS Frikovi – “Tu de sever puše” (Stjepan Đurkin – Stjepan Đurkin – Ivan Mikulić)

12. Sumartonski lepi dečki – “Marica” (Zoltan Barath – Joža Đurić – Zoltan Barath)

13. Josip Sanjković (Mitrica) uz TS Frikovi – “Senje” (Ladislav Varga – Zlatko Bokor – Ladislav Varga)

14. Filip Hozjak uz TS KUD_a Belica – “Samo ti senjaj” (Željko Grahovec – Željko Kožarić – Željko Grahovec)

4. večer elektro glazbe i 8. večer tamburaške glazbe, dva dana festivala Kre Mure i Drave okupili su u Prelogu dvjestotinjak glazbenika od Međimurja do Zagreba i Mađarske, koje je pratila brojna publika.
Kroz dvije večeri odslušali smo 31 novu pjesmu, a posebno iznenađenje bio je nastup Klape Bistrica. I ove godine na kraju svake večeri nagrađene su najslušanije pjesme festivala Kre Mure i Drave 2010.

S elektro večeri, za najslušaniju pjesmu, nagrađeni su:
1.Skandal Band – “Oprosti” (Stjepan Krhač Pepi-Stjepan Krhač Pepi-Skandal Band)
2.Josip Sanjković Mitrica – “Moj japek ide v gorice” (Zlatko Bacinger-Zlatko Bokor-Zlatko Bacinger)
3. Ivo Kovač Kaj – “Drovski mlinar”-++ (Ivo Kovač Kaj-Ivo Kovač Kaj-Ivo Kovač Kaj)

S elektro večeri nagrađeni su:
1. Filip Hozjak uz RTS S.B.Stipić – “Lepo nam je naše Međimurje”++ (Željko Grahovec-Marija Bermanec-Željko Grahovec
2. Zvonimir Dravec uz RTS S.B.Stipić – “Pišta Halas”++ (Zlatko Bacinger/Sanja Bacinger-Zlatko Bokor-Zlatko Bacinger
3. Josip Šavora & Gorčki Tamburaši – “Bez zomere Mura”+ (Andrija Ribić-Vinko Rojko-Josip Šavora
4.TS Srebrni Cekini & Božena Taradi – “Saka duša drugu išče”++ (Ivan Mikulić-Neda Culeta-Danijel Požgaj)

Na kraju, hvala još jednom svim izvođačima, glazbenicima, vama koji ste festval pratili u dvorani ili preko radija.

 

 

09. festival Kre Mure i Drove 2012

 

Fola od srca sema šteri ste nam i ovo leto pomogli dojti do cvetne pozornice festivala "Kre Mure i Drove"!!

 

A ovo leto na festivalo "Kre Mure i Drove" čuli smo 23 nove pesme i to po redo:

 

1. Martin Srpak uz TS Frikovi – “Međimursko srce” (Martin Srpak–Boris Šorša–Martin Srpak/Nikola Matulin)

2. August Dvanajščak uz TS Frikovi – “Odišel sam z doma” (August Dvanajščak–August Dvanajščak–Zlatko Bacinger)

3. Drago Brežnjak & Stridone & TS Jezero meštri – “Od Štrigove do Kotoribe” (Drago Brežnjak–Drago Brežnjak–Zlatko Bacinger/Nora Nemec)

4. TS HKUD_a Goričan &Lucija Čerepinko – “Oče naš” (Andrija Ribić–Vinko Rojko–Andrija Ribić)

5. Pepi Draksar uz TS Frikovi – “Otpri bloka grlica” (Branko Meglajec–Petrana Sabolek–Darko Berović)

6. Vlatka Gradiščaj uz TS Frikovi – “Primi me za roko” (Zlatko Bacinger–Snežana Hižman–Zlatko Bacinger)

7. Skandal band – “Te jeseni” (Antonio Baranašić/Danijel Požgaj-Zlatko Bokor-Antonio Baranašić/Danijel Požgaj)

8. Limena glazba Habeki – “Šolni Štefek” (Renato Žugec–Renato Žugec–Dejan Kordeš)

9. Klapa Bistrica uz TS Frikovi – “Za Zagorje vse” (Milan Doležal–Rajko Fureš–Milan Doležal)

10. Zvonimir Dravec uz TS Frikovi – “Tri dekle kre Mure” (Zlatko Bacinger–Alojz Horvat-Đimi/Zvonimir Dravec–Zlatko Bacinger)

11. Sumartonski lepi dečki – “Krčmarica” (Zoltan Barath–Joža Đurić–Zoltan Barath)

12. TS Cure iz Centra – “De so dečki” (Ivo Kovač Kaj–Ivo Kovač Kaj–Jurica Hrenić)

13. TS Sinovi Međimurja - “Kaj” (Stjepan Novak–Vinko Rojko–TS Sinovi Međimurja)

14. TS Frikovi – “Senjal sam tebe” (Denis Hajdarović–Damir Pilko–Denis Hajdarović)

15. Irena Grden uz TS Frikovi – “Cvetek” (Irena Grden/Damir Grden–Irena Grden–Damir Grden)

16. Ivek & Drovski bandisti – “Spomenki na Drovi” (Branko Krušec–Branko Mihovil Rakijašić–Branko Krušec)

17. Tajana Toplek & Zvučni zid – “Oko međimursko” (Zlatko Kordelj-Zujo–Tajana Toplek–Zlatko Kordelj-Zujo/Robert Guterman)

18. Josip Šavora Doda uz TS Frikovi – “Mati” (Andrija Ribić–Ladislav Čižmešija–TS Frikovi)

19. Rajko Suhodločan & Klapa Bistrica uz TS Frikovi – “Još jednu putnu” (Rajko Suhodolčan–Rajko Suhodolčan–Mario Galoić)

20. TS KUD_a Belica & Božena Taradi – “Vetrov tamburoš” (Ivan Mikulić–Leonardo Baksa-Čeči–Danijel Požgaj)

21. Josip Sanjković (Mitrica) uz TS KUD_a Belica – “Oj Marica” (Ladislav Varga-Ladislav Varga-Ladislav Varga)

22. Josip Mezga uz TS Frikovi – “Ti si mi najslojša” (Stjepan Đurkin–Stjepan Đurkin-Zlatko Bacinger)

23. Juraj Galina uz TS Frikovi – “Zakaj rado v Međimurje dojdem” (Branko Krušec–Branko Mihovil Rakijašić–Branko Krušec)

 

Za kraj, z škrije međimurski narodni pesmi Cecilija Merkač i Gusti Draksar za se Vas su sneli pesme "Vidiš Drogi vidiš" i "Međimurski zdenci" štere su odpopevali - Gusti s bandistima Skandal benda, a Cilika s TS Frikovi - šteri pak so ovo leto odigrali 14 pesmi i ne samo odigrali, nego - kak odigrali!

I ovo smo leto nagrade doli pesmama štere smo od lonjskoga festivala največ igrali:

 

1. Josip Mezga & TS KUD_a Domašinec – “Bilo štero dob” (Stjepan Đurkin – Stjepan Đurkin – Ivan Mikulić)

2. TS Sinovi Međimurja – “Angeleki nek polete” (Stjepan Novak – Stjepan Novak – TS Sinovi Međimurja)

3. Zvonimir Dravec uz TS KUD_a Belica – “Zastanite vure” (Zlatko Bacinger – Zlatko Bokor – Zlatko Bacinger)

 

9. festival Kre Mure i Drove je za nami, a naše Mura i Drova tečejo i dale i mi skupa idemo se bliže i bliže 10. festivalo "Kre Mure i Drove"!

Zoto- grličice mile, klinčeki čerleni - vidimo se kleto, a čujemo saki den!!!!

 

10. festival Kre Mure i Drove 2013

 

Pjesme i izvođači 10. festivala:

01. Dojte ljudi v Međimurje – TS Frankopani (Antun Horvat-Petrana Sabolek-Antun Horvat)

02. Steza kre Mure – TS Frikovi (Martin Srpak-Damir Pilko-TS Frikovi)

03. Slika z brega – Valerija Vlah (Branko Meglajec-Petrana Sabolek-Valentino Škvorc)

04. Međimurska – Josip Sanjković-Mitrica uz TS Frikovi (Ladislav Varga-N. Pavić-Ladislav Varga)

05. Spi, spi – Rahela Žižek uz TS Frikovi (Branko Krušec-Božo Repalust-Branko Krušec)

06. Fačuk – Božidar Brajković uz TS Frankopani (Božidar Brajković-Božidar Brajković-Zlatko Bacinger)

07. Pa kaj, pa kaj – TS Jezero Meštri (Zlatko Bacinger-Sanja Bacinger/Zlatko Bacinger-Zlatko Bacinger)

08. Nečem njega – TS Cure Iz Centra (Ivo Kovač Kaj/Jurica Hrenić-Ivo Kovač Kaj-Jurica Hrenić)

09. Japin fakin – Vid Balog & TS Sinovi Međimurja (Stjepan Novak-Stjepan Halić-TS Sinovi Međimurja)

10. Lepa moja mejašica – LG Habeki (Tomo Triplat-Vlado Čižmešija-Dejan Kordeš)

11. Nesi ti več tu kraj mene – Sumartonski Lepi Dečki (Sumartonski Lepi Dečki-Sumartonski Lepi Dečki-Sumartonski Lepi Dečki)

12. Kak golubeka dva (Irena Grden/Damir Grden-Irena Grden-Damir Grden)

13. Nerečene reči – Martin Srpak uz TS Frikovi (Martin Srpak-Marija Mikulan-Martin Srpak)

14. Odnavek sam tebe štel – Zvonimir Dravec uz TS Frikovi (Željko Grahovec-Zlatko Bokor/Zvonimir Dravec-Željko Grahovec)

15. Dola si mi ljubav – Ivek & Drovski bandisti (Tomo Triplat-Ivek&Drovski bandisti-Ivan Cvetko)

16. Bom ti se vrnul – Drago Brežnjak & Stridone &TS Jezero Meštri (Drago Brežnjak-Drago Brežnjak-Zlatko Bacinger)

17. Protuletna ljubav – Ksenija Kramar & TS KUD-a Belica (Slavica Kramar-Slavica Kramar-Dragan Dragović)

18. Iskal sam te – Juraj Galina uz TS Frikovi (Branko Krušec-Snežana Hižman-Branko Krušec)

19. Vrnul se budem – Matija Martinčević & Oktet Addagio (Stjepan Martinčević-Stjepan Martinčević-Predrag Janušić)

20. Nega penez – Desni Kos & Kerempuhi (Denis Kos-Denis Kos-Denis Kos/Anđelko Sedlar)

 

(nastavlja se)
                                                                                                                                             
Uredio Josip Jurinjak

 


........................................................................................ 
The purpose of these WEB pages is to save all musician achievments of its villagers of Zagorje, Prigorje, Podravina, Pokuplje, Međimurje, Moslavina and Posavina, to show them to the whole world as a way of remembrance of those who are gone and for today´s generation to take a pride in them and to be an example for coming generations.
Computer design and copyright ©1998. - 2015.