Pjesma i tambura 2005. - 2012.

 

 




Preuzeto sa stranice:
http://www.kajscena.hr/pit/

 

1. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE PJESMA I TAMBURA 2005.

 

FESTIVALSKA DVORANA KRAPINA, 10.4.2005. U 20 h

 

REDOSLIJED NASTUPA:

 

1. KRISTINA IVEKOVIĆ - Za nas prekasno

(Robert Poljak, Robert Poljak, Davor Totović)

2. JURICA RUŽDJAK – Jesen trideseta

(Andrija Kos, Andrija Kos, Davor Totović)

3. FAKINI - Krvi sam bećarske

(Željko Vučković, Željko Vučković, Željko Vučković)

4. KUD HRUŠEVEC KUPLJENSKI - Tam gde su bregi

(Dražen Varga, Marina Karlović, Dražen Varga)

5.IVAN POVIJAČ – Trseku

(Ivan Povijač, Irena Herenčić, Stanko Radiković)

6. GRUPA PREMIUM - Moja ljubav stara

(Srećko Bačić, Srećko Bačić, Ivan Glavica)

7. ZLATNE ŽICE - Mala, malena

(Ivica Pepelko, Ivica Pepelko, Ivica Pepelko)

8. JURAJ GALINA I PETKOVEČKI TAMBURAŠI – Prvi pogled ljubavi

(Robert Poljak, Robert Poljak, Davor Totović )

9. MARIJA KRALJ - Sjena ljubavi

(Ivica Hršak Belko, Ivica Hršak Belko, Zoran Jakunić)

10. PODVINČANI - Neka bog ti kaže

(Vlado Blagec, Vlado Blagec, Davor Totović)

11. ANDRIJA KOS – Zaboravit nije lako

(Andrija Kos, Andrija Kos, Davor Totović)

12. RAJKO SUHODOLČAN, FAKINI I OKTET „KAJ“ H/S - Zagorec

(Rajko Suhodolčan, Rajko Suhodolčan, Darko Berović)

13. MILI - Navek te se zmislim

(Milica Korpar, Milica Korpar, Tomi Valenko)

14. POP EXPRESS – Umirem za tobom

(Vlado Blagec, Vlado Blagec, Davor Totović)

15. IVA RANOGAJEC - Uvijek ću te voljeti

(Vlado Blagec, Robert Poljak, Davor Totović)

16. ADAM KONČIĆ I FAKINI - Gruda dedovine

(Željko Vučković, Željko Vučković, Adam Končić/Fakini)

17.IVAN BENC & RADOBOJSKI TAMBURAŠI - Crvene ruže

(Ivan Benc, Ivan Benc, Ivan Benc/Robert Mikša)

18. HAUBIXI - Pri naše kleti

(Vlado Blagec, Vlado Blagec, Davor Totović)

19. IVICA PEPELKO – Nije život čaša vina

(Ivica Pepelko, Ivica Pepelko, Davor Totović)

20. GORDANA IVANJEK I MLADEN HITREC – Kad se duše rastaju

(Vlado Blagec, Vlado Blagec, Davor Totović)

21.RENATA KOS - Ti si ljubav mojega života

(Ivica Pepelko, Ivica Pepelko, Darko Berović)

 

2. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE PJESMA I TAMBURA 2006.

 

PETAK, 21.04.2006.

 

1. FAMILY BAND – Pusti priče

(Vlado Blagec – Marina Karlović – Davor Totović)

2. GORDANA IVANJEK – Sve ljubavi

(Ivica Pepelko - Ivica Pepelko – Davor Totović)

3. DOLČEVITA - Ja sam gazda

(Danijel Krajačić - Danijel Krajačić – Davor Totović)

4. OPTIMISTI ZAGORJA – Tuj gdi stoji moja hižica

(Dominik Štrucl - Dominik Štrucl - Dominik Štrucl)

5. 4K - Kako boli ljubav ta

(Vlado Blagec – Darko Kolar – Davor Totović)

6. MLADEN HITREC – Zagorski pajdaši

(Andrija Kos – Božena Kos – Darko Berović)

7. ZLATNE ŽICE - Zdravica

(Vlado Blagec – Tin Ban – Rudolf Mahmed)

8. FAKINI – Zrno ljubavi

(Željko Vučković - Željko Vučković - Željko Vučković)

9. FIOLA I FAKINI – Lajbek

(Božena Zernec – Rajko Suhodolčan – Darko Berović/Marina Pakelj)

10. GACIJA BAND – Kad si ostala sama

(Andrija Kos – Andrija Kos – Davor Totović)

11. DAN ZA DANOM - Šumi lipa stara

(Vlado Blagec – Tin Ban – Davor Totović)

12. R. SUHODOLČAN, KAJ I SAVSKI VAL. – Ja imam uspomenu staru

(Rajko Suhodolčan – R.Suhodolčan – Darko Berović/Siniša Miklaužić)

13. MARIJA KRALJ - Moja si popevka

(Marijan Jergović – Irena Herenčić – Zoran Jakunić)

14. MLADEN KOS - Imam dara za bečara

(Mladen Kos, Mladen Kos, Davor Totović)

15. IVAN HRŠAK JURIKA I GORDANA IVANJEK – Pusti svoje srce

(Damir Ključarić/Damir Kovačićek - Damir Kovačićek – Darko Berović)

16.RADOBOJSKI TAMBURAŠI – Bela breza

(Andrija Kos – Andrija Kos – Ivica Bartolić)

17. ADAM KONČIĆ I FAKINI – Zagorje, ja tvoj sem sin

(Željko Vučković - Željko Vučković – Adam Končić i Fakini)

18. JURAJ GALINA, FIOLA I PRAVA STVAR – Ova noć je samo naša

(Vlado Smiljanić – Đuro Kumer – Petar Varga)

19. TOM I FAKINI – Pjesma za rastanak

(Željko Dvorski – Maja Cvek – Fakini)

20. KAVALIRI – Jounico

(Ivan Brezni - Ivan Brezni - Ivan Brezni)

 

SUBOTA, 22.04.2006.

 

1. LUNA - Četri ljubavi

(Željko Vučković - Željko Vučković – Dario Šimag)

2. MATIJA MARTINČEVIĆ – Noćas jeca moja tambura

(Matija Martinčević - Matija Martinčević – Zlatko Sokić)

3. EKIPA - Stani moj živote

(Dominik Štrucl – Marina Karlović - Dominik Štrucl)

4. KREŠO PRIPELJAŠ ĐURO I DESPERADO – Šalila se mala

(Andrija Kos – Andrija Kos – Davor Totović)

5. VIOLINE ZAGORJA - Plavokosa djevojka

(Sambolec Boris - Sambolec Boris - Sambolec Boris)

6. ANDRIJA KOS i DUŠA BAND – Molitva

(Andrija Kos – Andrija Kos – Andrija Kos)

7. DOMINIK I FIGARO BAND - Ti si razlog što se budim

(Dominik Štrucl – Marina Karlović - Dominik Štrucl)

8. MARKO VUKES - Ti mi nisi suđena

(Vlado Blagec - Vlado Blagec – Davor Totović

9. GRUPA PREMIUM – Kad u gasnu ulične lampe

(Srećko Bačić - Srećko Bačić – Ivan Glavica)

10. LAURA I NONET OSTI JAREJ – Pozabila nem te

(Barbara Masnec – Milivoj Pašiček – Stanko Radiković)

11. SAVSKI VALOVI - Slika mog života

(Damir Ključarić - Damir Kovačićek – Savski valovi)

12. HAUBIXI – Ne budite moju dragu

(Vlado Blagec, Damir Kovačićek – Davor Totović)

13. MILI – Zlato moje

(Mili – Mili – Tomi Valenko)

14. KUD HRUŠEVAC KUPLJENSKI - Štel bi ti reći

(Dražen Varga - Marina Karlović - Dražen Varga)

15. IVAN BENC I ADUTI – Oprosti mi

(Ivan Benc – Ivan Benc – Darko Berović)

16. LEVIS BAND – Što je život

(Andrija Kos – Andrija Kos – Mladen Hojsak)

17. IVA RANOGAJEC – Zasvirajte tambure

(Iva Ranogajec - Iva Ranogajec – Davor Totović)

18. ŽVG KAJDA I SAVSKI VALOVI– Na zviranjku

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko – Rudolf Mahmed/Davor Totović)

19. IVAN POVIJAČ - Bolje nekaj, nego nikaj

(Ivan Povijač – Stanko Piskač – Davor Totović)

20. PODVINČANI - Neka ruže crvene

(Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)

 

 

3. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE PJESMA I TAMBURA 2007.

 

Nedjelja, 03.06.2007. u  20 sati - FINALISTI

 

1. IVICA PEPELKO, ŽVS KUŠLEC I ZLATNE ŽICE – Neka ljubav živi

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko – Nenad Hoić)

2. KRISTIAN TUŠKAN I ZLATNE ŽICE – Ima li što jače

(Vlado Blagec - Robert Poljak - Rudolf Mahmed)

3. GORDANA IVANJEK I ZLATNE ŽICE  - Zagorka

(Ivica Pepelko - Ivica Pepelko – Nenad Hoić)

4. LUNA BAND – Svoj na svojem

(Željko Vučković - Željko Vučković – Dario Šimak)

5. ŽVA FIOLA I KUD PRESLICA - Vužgi jenu luč

(Željko Vučković - Željko Vučković – Emina Peica/ Nikola Tuškan i Željko Vučković)

6. OKTET KAJ I KUD PRESLICA – Zagorje za navek

(Siniša Miklaužić - Siniša Miklaužić - Siniša Miklaužić/Darko Berović)

7. ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA – Spomenek

(Željko Vučković – Željko Vučković - Nikola Tuškan/Marko First)

8. KLARUŠI – Tebi mati

(Klaruši - Josip Cerovčec - Davor Totović)

9. ZVONA STARINE – Vu srcu Zagorje

(Zvona starine)

10. SAVSKI VALOVI – Tri muži

(Stjepan Fanjek – Biserka Rožanković – Danijel Rožanković)

11. IVA RANOGAJEC SAVSKI VALOVI – Čežnja

(Vlado Blagec – Robert Poljak – Davor Totović)

12. LAURA, OSTI JAREJ I SAVSKI VALOVI – Najdrakša ljubav ostaneš mi ti

(Barbara Masnec – Milivoj Pašiček – Stanko Radiković)

13. ŽVG KAJDA I SAVSKI VALOVI – Kam to vrijeme tak leti

(Adolf Krleža – Adolf Krleža – Ivan Bartolić)

14. MILI, ŽVS KAJDA I TAMBURAŠKI SASTAV GOMBEŠI - Senje

(Mili)

15. IVAN BENC I ADUTI – Još jednu čašu

(Ivan Benc - Ivan Benc – Vedran Malogorski)

16. ANDRIJA KOS I  ADUTI – Stavi sve na moju dušu

(Andrija Kos – Andrija Kos – Vedran Malogorski)

17.  SAŠA KOVAČ I ADUTI – Ljubim te anđele

(Ivan Benc – Đurđa Habel – Davor Totović)

18. PODVINČANI – Noćna ptica

(Vlado Blagec – Tin Ban – Davor Totović)

19. VILINE I PODVINČANI – Daj mi pušlec

(Rajko Suhodolčan - Nevenka Puh - Darko Berović)

20. TAMBURAŠKI SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Črleno je nebo

(Dražen Varga – Marina Karlović – Dražen Varga)

21. NIKOLINA HIŽAR I GRUPA HOLLIDAY – Jedina si moja želja
     (Vlado Blagec – Damir Kovačićek – Davor Totović)

22. PETKOVEČKI TAMBURAŠI – Nisam bogat

(Vlado Blagec – Tin Ban – Davor Totović)

23. NINA I RADOBOJSKI TAMBURAŠI – Gda kušlec zazvoni

(Rajko Suhodolčan – Nina Mikša - Darko Berović)

24. BRANKO GREBLIČKI VENTEK, FILIP MIKŠA I RADOBOJSKI TAMBURAŠI  – Krv Zagorska

(Željko Vučković – Željko Vučković - Darko Berović)

 

Subota, 02.06.2007. u  20 sati

 

1. ZAGORSKE TAMBURE – Zadnji gost

(Vlado Blagec – Marijana Hrastović – Davor Totović/Franjo Matok)

2. ZVONA STARINE – Vu srcu Zagorje

(Zvona starine)

3. SENKA I ZVONA STARINE – Ostani

(Senka – Senka – Krešo Kuhar)

4. PETKOVEČKI TAMBURAŠI – Nisam bogat

(Vlado Blagec – Tin Ban – Davor Totović)

5. ŽELJKO DVORSKI TOM I PETKOVEČKI TAMBURAŠI – Hej, živote

(Željko Dvorski Tom – Željko Dvorski Tom – Davor Totović)

6. EKIPA – Moja tambura

(Tihomir Kožina Tihy)

7. KRUNOSLAV JAZBEC I EKIPA – Zagorec bum zanavek

(Krunoslav Jazbec - Krunoslav Jazbec – Davor Totović)

8. GORDANA IVANJEK I ZLATNE ŽICE  - Zagorka

(Ivica Pepelko - Ivica Pepelko – Nenad Hoić)

9. GRUPA PREMIUM – Raslo drvo javora

(Srečko Bačić – Srečko Bačić – Ivan Glavica)

10. OKTET KAJ I KUD PRESLICA – Zagorje za navek

(Siniša Miklaužić - Siniša Miklaužić - Siniša Miklaužić/Darko Berović)

11. ŽVA FIOLA I KUD PRESLICA - Vužgi jenu luč

(Željko Vučković - Željko Vučković – Emina Peica/ Nikola Tuškan i Željko Vučković)

12. ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA – Spomenek

(Željko Vučković – Željko Vučković - Nikola Tuškan/Marko First)

13.  SAŠA KOVAČ I ADUTI – Ljubim te anđele

(Ivan Benc – Đurđa Habel – Davor Totović)

14. ANDRIJA KOS I  ADUTI – Stavi sve na moju dušu

(Andrija Kos – Andrija Kos – Vedran Malogorski)

15. IVAN BENC I ADUTI – Još jednu čašu

(Ivan Benc - Ivan Benc – Vedran Malogorski)

16. NINA I RADOBOJSKI TAMBURAŠI – Gda kušlec zazvoni

(Rajko Suhodolčan – Nina Mikša - Darko Berović)

 

Petak, 01.06.2007. u  20 sati

 

1. KLARUŠI – Tebi mati

(Klaruši - Josip Cerovčec - Davor Totović)

2. OPTIMISTI ZAGORJA – Ljubav se ne gasi

(Dominik Štrucl)

3. MATIJA MARTINČEVIĆ I TAM. SASTAV OBRTNIČKOG GLAZBENOG DRUŠTVA VARAŽDIN - Življenje

(Stjepan Martinčević - Stjepan Martinčević – Predrag Janušić)

4. VIOLINE ZAGORJA – Rana zora

(Ivan Breznik - Ivan Brezni - Davor Totović)

5. MILI, ŽVS KAJDA I TAMBURAŠKI SASTAV GOMBEŠI - Senje

(Mili)

6. SAVSKI VALOVI – Tri muži

(Stjepan Fanjek – Biserka Rožanković – Danijel Rožanković)

7. ŽVG KAJDA I SAVSKI VALOVI – Kam to vrijeme tak leti

(Adolf Krleža – Adolf Krleža – Ivan Bartolić)

8. IVA RANOGAJEC SAVSKI VALOVI – Čežnja

(Vlado Blagec – Robert Poljak – Davor Totović)

9. LAURA, OSTI JAREJ I SAVSKI VALOVI – Najdrakša ljubav ostaneš mi ti

(Barbara Masnec – Milivoj Pašiček – Stanko Radiković)

10. BRANKO GREBLIČKI VENTEK, FILIP MIKŠA I RADOBOJSKI TAMBURAŠI  – Krv Zagorska

(Željko Vučković – Željko Vučković - Darko Berović)

11. LUNA BAND – Svoj na svojem

(Željko Vučković - Željko Vučković – Dario Šimak)

12. KRISTIAN TUŠKAN I ZLATNE ŽICE – Ima li što jače

(Vlado Blagec - Robert Poljak - Rudolf Mahmed)

13. IVANA PUH I ZLATNE ŽICE – Jedna suza

(Nenad Hoić – Marina Ergotić – Nenad Hoić)

14. IVICA PEPELKO, ŽVS KUŠLEC I ZLATNE ŽICE – Neka ljubav živi

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko – Nenad Hoić)

15. TAMBURAŠKI SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Črleno je nebo

(Dražen Varga – Marina Karlović – Dražen Varga)

16. VALENTINA ŽNIDARIĆ, TIHOMIR KOŽINA TIHY,  I GRUPA HOLLIDAY – Zauvijek

(Tihomir Kožina Tihy)

17. NIKOLINA HIŽAR I GRUPA HOLLIDAY – Jedina si moja želja

(Vlado Blagec – Damir Kovačićek – Davor Totović)

18. PODVINČANI – Noćna ptica

(Vlado Blagec – Tin Ban – Davor Totović)

19. VILINE I PODVINČANI – Daj mi pušlec

(Rajko Suhodolčan - Nevenka Puh - Darko Berović)

 

POBJEDNICI 3. FESTIVALA PJESMA I TAMBURA 2007.

 

PREMA OCJENI ŽIRIJA:

1. ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA – Spomenek
      (Željko Vučković – Željko Vučković - Nikola Tuškan/Marko First)
2. ZVONA STARINE – Vu srcu Zagorje
  (Zvona starine)
3. LAURA, OSTI JAREJ I SAVSKI VALOVI – Najdrakša ljubav ostaneš mi ti
   (Barbara Masnec – Milivoj Pašiček – Stanko Radiković)

PREMA OCJENI PUBLIKE:

1. LUNA BAND – Svoj na svojem
 (Željko Vučković - Željko Vučković – Dario Šimak)
2. BRANKO GREBLIČKI VENTEK, FILIP MIKŠA I RADOBOJSKI TAMBURAŠI – Krv Zagorska
  (Željko Vučković – Željko Vučković - Darko Berović)
3. TAMBURAŠKI SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Črleno je nebo
    (Dražen Varga – Marina Karlović – Dražen Varga)

 

4. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE PJESMA I TAMBURA 2008.

 

   Finalisti festivala - nedjelja, 20.04.2008.

 

     1.TIHOMIR KOŽINA TIHY I MAHERI – Tu sam doma

        (Tihomir Kožina Tihy – Marina Karlović - Tihomir Kožina Tihy)

     2.ADUTI – Zagorje moje

        (Darko Kvež – Đurđa Habel – Vedran Malogorski)

 

     3. KRUNOSLAV JAZBEC, KMETI I TS DEČKI IZ PREGRADE – Kam god da prejdem

        (Krunoslav Jazbec – Krunoslav Jazbec – Davor Totović)

     4.LEVIS BAND – Za navek

         (Mladen Hojsak - Mladen Hojsak - Ivan Glavica)

 

     5.VINIČKI TAMBURAŠI – Klinčeki

         (Andrija Kos – Marina Karlović - Štefan Verbič)

     6.ANA SMILJANIĆ I TS LEGOLAS – Gdje su zvuci tambura

         (Mili)

     7.TAMBURAŠKI SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Imamo se radi

          (Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Dražen Varga)

     8.ANTONIJA PŠENIČNJAK I TAM. SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Za te cvetem

       (Tihomir Kožina Tihy – Marina Karlović - Tihomir Kožina Tihy)

     9.MAHERI – Zagorski sme maheri

        (Željko Vučković – Željko Vučković – Davor Totović )

 

   10.LAURA I MAHERI - Počakaj me

        (Željko Vučković - Željko Vučković - Davor Totović)

   11.ZAGORSKE TAMBURE – U ime ljubavi

       (Ljubomir Bručić – Marijana Hrastović - Davor Totović)

   12.PODVINČANI – Za ljubav se ne pita

        (Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)

   13. ŽVA SOTELIA I KUD PRESLICA – Denes

         (Siniša Milaužić – Siniša Miklaužić – Siniša Miklaužić/Darko Berović)

   14.ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA – Faljen Isus i Marija

        (Željko Vučković – Željko Vučković - Nikola Tuškan/Martina Kolarić)

   15. BRANKO GREBLIČKI VENTEK I KUD PRESLICA - Trgnite se Zagorci

        (Željko Vučković – Željko Vučković – Željko Vučković/Danijel Rožanković)

 

   16. OKTET KAJ I KUD PRESLICA – Štuvaj hižu zagorsku

          (Željko Vučković – Željko Vučković – Siniša Miklaužić/Nikola Tuškan)

   17.KAVALIRI – Tuj ja noše Zogerja

         (Ivan Brezni)

   18.ŽELJKO SESVEČAN, MAJA MIKLAUŽIĆ I PRAVA STVAR - Dušu si mi teknula

        (Željko Vučković - Željko Vučković - Petar Varga)

   19.JURAJ GALINA, TS PRAVA STVAR I MVS KUD-a MAROF – Mesec kak svetec

         (Vlado Smiljanić - Đuro Kumer - Denis Špegelj/Radojko Kadović)

   20.GORDANA IVANJEK I PRAVA STVAR – Nisi za mene

        (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Petar Varga)

 

   21. MIRKO ŠVENDA ŽIGA I PRAVA STVAR – Srce Međimursko

        (Željko Vučković – Željko Vučković – Petar Varga)

   22.SAVSKI VALOVI – Vince piju dva pajdaša

        (Hrvoje Ban – Hrvoje Zovko - Hrvoje Ban)

 

   23.IVA RANOGAJEC I SAVSKI VALOVI – Živote, kaži mi

        (Iva Ranogajec/Robert Poljak - Iva Ranogajec – Nikola Pušić)

   24.KAJDA I SAVSKI VALOVI – Kušni me

         (Željko Vučković – Željko Vučković – Željko Vučković/Danijel Rožanković)

   25.KLARUŠI – Spi Zagorje, spi

        (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Klaruši)

 

   26.IVICA PEPELKO I KLARUŠI - Danijela

        (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Nenad Hoić)

 

   1. polufinalna večer - nedjelja, 06.04.2008.

 

   1.MATIJA MARTINČEVIĆ I ITASOVI TAMBURAŠI – Duša zagorska

      (Stjepan Martinčević - Stjepan Martinčević – Predrag Janušić)

   2.ANA SMILJANIĆ I TS LEGOLAS – Gdje su zvuci tambura

      (Mili)

   3.PETKOVEČKI TAMBURAŠI – Da mi nije bar stalo do tebe

     (Vlado Blagec - Tin Ban - Davor Totović)

 

   4.ŽELJKO DVORSKI TOM I PETKOVEČKI TAMBURAŠI – Čkomite denes

      (Emerik Matkun - Ana Bešenić - Davor Totović)

 

   5.VINIČKI TAMBURAŠI – Klinčeki

      (Andrija Kos – Marina Karlović - Štefan Verbič)

 

   6.GRUPA ŽAR – Protuletje v Zagorju

       (Miodrag Paravinja – Ivan Bencek - Miodrag Paravinja)

 

   7.MARTINA GUMBAS I MAHERI – Ti si moja tajna

      (Andrija Kos – Tin Ban -Davor Totović)

 

   8.TAMBURAŠKI SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Imamo se radi

       (Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Dražen Varga)

 

   9.LEVIS BAND – Za navek

      (Mladen Hojsak - Mladen Hojsak - Ivan Glavica)

 

10.JURAJ GALINA, TS PRAVA STVAR I MVS KUD-a MAROF – Mesec kak svetec

      (Vlado Smiljanić - Đuro Kumer - Denis Špegelj/Radojko Kadović)

 

11.DALIBOR BOLFEK I KUD PRESLICA – Kad tambure mili čuješ zvuk

     (Danijel Krajačić – Dalibor Bolfek – Davor Totović)

 

12. ŽVA SOTELIA I KUD PRESLICA – Denes

      (Siniša Milaužić – Siniša Miklaužić – Siniša Miklaužić/Darko Berović)

 

13. BRANKO GREBLIČKI VENTEK I KUD PRESLICA - Trgnite se Zagorci

     (Željko Vučković – Željko Vučković – Željko Vučković/Danijel Rožanković)

 

14. OKTET KAJ I KUD PRESLICA – Štuvaj hižu zagorsku

      (Željko Vučković – Željko Vučković – Siniša Miklaužić/Nikola Tuškan)

 

15. RENATA ŽUPANIĆ I KUD PRESLICA – Ljubav je slajša od cukara

      (Željko Vučković – Željko Vučković – Željko Vučković / Nikola Tuškan)

 

16.ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA – Faljen Isus i Marija

      (Željko Vučković – Željko Vučković - Nikola Tuškan/Martina Kolarić)

 

17.SAVSKI VALOVI – Vince piju dva pajdaša

     (Hrvoje Ban – Hrvoje Zovko - Hrvoje Ban)

 

18.KAJDA I SAVSKI VALOVI – Kušni me

      (Željko Vučković – Željko Vučković – Željko Vučković/Danijel Rožanković)

 

19.IVA RANOGAJEC I SAVSKI VALOVI – Živote, kaži mi

     (Iva Ranogajec – Iva Ranogajec/Robert Poljak - Nikola Pušić)

 

20.KAVALIRI – Tuj ja noše Zogerja

      (Ivan Brezni)

 

   2. polufinalna večer - nedjelja, 13.04.2008.

 

  1.ZAGORSKE TAMBURE – U ime ljubavi

    (Ljubomir Bručić – Marijana Hrastović - Davor Totović)

 

  2.MAHERI – Zagorski sme maheri

     (Željko Vučković – Željko Vučković – Davor Totović )

 

  3.MILJENKO GOLUB I MAHERI - Senjaj me

     (Željko Vučković - Željko Vučković - Davor Totović)

 

  4.LAURA I MAHERI - Počakaj me

     (Željko Vučković - Željko Vučković - Davor Totović)

 

  5.IRENA GRDEN I LICITARI – Deklica

     (Juraj Moštak - Juraj Moštak – Davor Totović)

 

  6.HOLLIDAY BAND – Ponosni sem Zagorec

     (Tihomir Kožina Tihy – Dalida Knežević - Tihomir Kožina Tihy)

 

  7.NIKOLINA HIŽAR I I HOLLIDAY BAND– Sve je isto kao nekad

     (Vlado Blagec - Kristina Blagec - Davor Totović)

 

  8.TIHOMIR KOŽINA TIHY I HOLLIDAY BAND– Tu sam doma

     (Tihomir Kožina Tihy – Marina Karlović - Tihomir Kožina Tihy)

 

  9.ANTONIJA PŠENIČNJAK I TAM. SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Za te cvetem

    (Tihomir Kožina Tihy – Marina Karlović - Tihomir Kožina Tihy)

 

10.VALENTINA ŽNIDARIĆ I TAM. SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Najslajši greh

   (Tihomir Kožina Tihy – Marina Karlović - Tihomir Kožina Tihy)

 

11.KLARUŠI – Spi Zagorje, spi

     (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Klaruši)

 

12.IVICA PEPELKO I KLARUŠI - Danijela

     (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Nenad Hoić)

 

13.PODVINČANI – Za ljubav se ne pita

     (Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)

 

14.IVAN BENC I PODVINČANI – Rane trešnje

     (Ivan Benc – Andrija Kos – Davor Totović)

 

15.GORDANA IVANJEK I PRAVA STVAR – Nisi za mene

     (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Petar Varga)

 

16.ŽELJKO SESVEČAN, MAJA MIKLAUŽIĆ I PRAVA STVAR - Dušu si mi teknula

     (Željko Vučković - Željko Vučković - Petar Varga)

 

17. MIRKO ŠVENDA ŽIGA I PRAVA STVAR – Srce Međimorsko

     (Željko Vučković – Željko Vučković – Petar Varga)

 

18.ADUTI – Zagorje moje

     (Darko Kvež – Đurđa Habel – Vedran Malogorski)

 

19.SAŠA KOVAČ I ADUTI – Ti si sunce

     (Darko Kvež – Đurđa Habel – Davor Totović)

 

20. KRUNOSLAV JAZBEC, KMETI I TS DEČKI IZ PREGRADE – Kam god da prejdem

     (Krunoslav Jazbec – Krunoslav Jazbec – Davor Totović)

 

POBJEDNICI 4. FESTIVALA PJESMA I TAMBURA 2008.

 

PREMA OCJENI ŽIRIJA:

 

1. ADUTI – Zagorje moje

   (Darko Kvež – Đurđa Habel – Vedran Malogorski)

2. KAJDA I SAVSKI VALOVI – Kušni me

    (Željko Vučković – Željko Vučković – Željko Vučković/Danijel Rožanković)

3. MIRKO ŠVENDA ŽIGA I PRAVA STVAR – Srce Međimursko

    (Željko Vučković – Željko Vučković – Petar Varga)

PREMA OCJENI SLUŠATELJA RADIJA KAJ

1. ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA – Faljen Isus i Marija

     (Željko Vučković – Željko Vučković - Nikola Tuškan/Martina Kolarić)

2. IVICA PEPELKO I KLARUŠI - Danijela

    (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Nenad Hoić)

3. GORDANA IVANJEK I PRAVA STVAR – Nisi za mene

    (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Petar Varga)

 

PREMA OCJENI PUBLIKE:

 

1. TAMBURAŠKI SASTAV KUD-a HRUŠEVEC KUPLJENSKI – Imamo se radi

     (Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Dražen Varga)

2. KLARUŠI – Spi Zagorje, spi

    (Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Klaruši)

3. ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA – Faljen Isus i Marija

     (Željko Vučković – Željko Vučković - Nikola Tuškan/Martina Kolarić)

 

 

 

5. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE PJESMA I TAMBURA 2009.

 

REDOSLJED NASTUPA

Finalisti festivala - nedjelja, 29.03.2009. u 19 sati

 

1. EKIPA - Dragi prijatel 

(Davor Mirić - Davor Mirić - Rudolf Tramišak/Davor Totović)

2. IVAN FIOLIĆ-FIO I HRAŠČANSKI ČESTITARI - Zapjevaj mi prijatelju 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - D.Totović)

3. VINIČKI TAMBURAŠI – Penezi

(Andrija Kos - Andrija Kos - Andrija Kos)

4. MILI I TS LEGOLAS - Ne krivi mene 

(Mili – Mili - Danijel Krmić)

5. ŽELJKO GROZAJ - Zagorje bu dom i sinu mom 

(Željko Vučković - Željko Vučković - Božo Potočnik)

6. GRUPA PREMIUM - Tik – tak 

(Srećko Bačić – Srećko Bačić – Ivan Glavica)

7. VALENTINA ŽNIDARIĆ I TS JEDNO SRCE - Neka plešu noćas žice 

(T.Kožina – Marina Karlović - D.Totović/T.Kožina)

8. DARYAN I GRUPA LUI - Denes se ženim  

(Dominik Štrucl - Dominik Štrucl - Davor Totović)

9. GORDANA IVANJEK I TS KUD-a GOLUBOVEC - Poišči me 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Nenad Hoić)

10. ANITA ŠPANEC ŽAGAR I TS SKITNICE - Kak je lepa naša stara hiža  (Ivica Žagar - Ivica Žagar – Jerry Grcevich)

11. KRUNOSLAV JAZBEC I DEČKI IZ PREGRADE - Veseli mi budite 

(Krunoslav Jazbec – K.Jazbec – Davor Totović)

12. IVA RANOGAJEC, KAJDA I TS KUD-a MIHOVLJAN - Srce se smeje

(Tihomir Kožina - Marina Karlović - Tihomir Kožina)

13. SAVSKI VALOVI - Sečanje me nazaj vleče 

(Siniša Miklaužić – Snježana Šoštarko – Siniša Miklaužić)

14. SABINA MIKŠA - SAVSKI VALOVI - Mehki ogenj z vusnica 

(Željko Vućković – Željko Vučković - Darko Berović)

15. KAJDA I SAVSKI VALOVI - Senjala sam 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Davor Totović)

16. BRANKO G.VENTEK, FILIP MIKŠA  I S.VALOVI - Neju drugi znami zmetali 

(Ž.Vućković – Ž.Vučković - D.Berović)

17. MATEJA KRANJČEC I SAVSKI VALOVI - Nigdar pozablena nebuš

(Zoran Jašek - Albina Štimac - Darko Berović)

18. ŽVA SOTELIA I TS KUD-a ĐURMANEC - Daj mi povej

(Siniša MIklaužić - Grozdana Drašković - S.Miklaužić)

19. ADUTI - Nedam dušu zagorsku

(Andrija Kos - Đurđa Habel - Andrija Kos)

20. ANDRIJA KOS I ADUTI - Zaklinjem se dušom zagorskom 

(Andrija Kos - Andrija Kos - Davor Totović)

21. MAJA MIKLAUŽIĆ, TIHOMIR KOŽINA I ADUTI - Reči ljubavi 

(Željko Vućković – Željko Vučković - T.Kožina/D.Totović)

22. IVAN BENC I ADUTI - Nek je pjesma i veselje 

(Ivan Benc - Ivan Benc - Davor Totović i Siniša Miklaužić)

23. ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA - Zagorske smo dekle fajne 

(Željko Vućković – Željko Vučković - Nikola Tuškan)

24. LAURA, MILJENKO GOLUB I ZAG. MAHERI - Ak me ljubiš ti 

(Ž.Vućković – Ž.Vučković - Davor Totović/Željko Jakuš)

25. VALENTINO, ROBERT ŽLABUR I ZAGORSKI MAHERI - V srcu i dusi 

(V.Blagec – Robert Žlabur – Davor Totović)

26. KLARUŠI - Povej mi  

(Ivica Pepelko - Josip Cerovčec – Klaruši)

27. EX FAKINI – Fakin 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Ninoslav Plantak)

28. IVICA PEPELKO I KAJDA - Ne luduj, ne tuguj 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - EX Fakini)

 

1. polufinalna večer - petak, 27.03.2009.

 

1. TS MIKOR - Da pelnice nama nije 

(Ivan Miklec – Ivan Patalen - Ivan Miklec)

2. NIKOLINA PUŠČENIK I TS KUD-a MATIJA GUBEC - Po našem starem trnacu 

(T.Kožina - Dalida Knežević - T.Kožina)

3. STRMOSI - Hajde mala javi se 

(Ivan Brezni - Ivan Brezni – Ivan Glavica/Ivan Brezni)

4. ANTONIJA PŠENIČNJAK I TS JEDNO SRCE - Volim tambure 

(Ivan Benc - Đurđa Habel - Davor Totović)

5. VALENTINA ŽNIDARIĆ I TS JEDNO SRCE - Neka plešu noćas žice 

(T.Kožina – Marina Karlović - D.Totović/T.Kožina)

6. ANITA ŠPANEC ŽAGAR I TS SKITNICE - Kak je lepa naša stara hiža 

(Ivica Žagar - Ivica Žagar – Jerry Grcevich)

7. IVAN FIOLIĆ-FIO I HRAŠČANSKI ČESTITARI - Zapjevaj mi prijatelju 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - D.Totović)

8. ČERLENI LAJBEKI - Sanjao sam da si moja bila  

(Davor Totović/Damir Kovačićek - Damir Kovačićek - Davor Totović)

9. PETKOVEČKI TAMBURAŠI – Zauvjek 

(Vlado Blagec - Marijana Hrastović - Davor Totović)

10. EKIPA - Dragi prijatel 

(Davor Mirić - Davor Mirić - Rudolf Tramišak/Davor Totović)

11. GRUPA PREMIUM - Tik – tak 

(Srećko Bačić – Srećko Bačić – Ivan Glavica)

12. MATIJA MARTINČEVIĆ I ROYAL BAND - Zagorje imam ja rad 

(Stjepan Martinčević - S.Martinčević – Predrag Janušić)

13. MILI I TS LEGOLAS - Ne krivi mene 

(Mili – Mili - Danijel Krmić)

14. KLARUŠI - Povej mi  

(Ivica Pepelko - Josip Cerovčec – Klaruši)

15. LAURA I MILJENKO GOLUB - Ak me ljubiš ti 

(Željko Vućković – Željko Vučković - Davor Totović/Željko Jakuš)

16. GRUPA LUI – Spomeni 

(Tihomir Kožina/Dominik Štrucl - Dominik Štrucl - Davor Totović)

17. DARYAN - Denes se ženim  

(Dominik Štrucl - Dominik Štrucl - Davor Totović)

18. DOMYNIK - Bez tebe 

(Dominik Štrucl - Dominik Štrucl - Davor Totović)

19. ANA SMILJANIĆ I TS OD SRCA DO SRCA - Bijeli golube  

(Mili – Mili - Danijel Krmić)

20. VINIČKI TAMBURAŠI – Penezi

(Andrija Kos - Andrija Kos - Andrija Kos)

21. ZVA SOTELIA I TS KUD-a ĐURMANEC - Daj mi povej

(Siniša MIklaužić - Grozdana Drašković - S.Miklaužić)

22. KRUNOSLAV JAZBEC I DEČKI IZ PREGRADE - Veseli mi budite 

(Krunoslav Jazbec – K.Jazbec – Davor Totović)

 

2. polufinalna večer - subota, 28.03.2009.

 

1. ZVONA STARINE - Andjele život moj si ti 

(Robert Mihovilić - Robert Mihovilić - Robert Mihovilić)

2. ZAGORSKI MAHERI - Zato jer smo Zagorci 

(Željko Vućković – Željko Vučković - Davor Totović)

3. VALENTINO I ROBERT ŽLABUR - V srcu i dusi 

(V.Blagec – Robert Žlabur – Davor Totović)

4. FAKINI - Suza boje duge 

(Branko Mutak - Branko Mutak - Darko Berović)

5. NIKOLINA HIŽAR – Skitnica 

(Ivan Benc - Andrija Kos - Davor Totović)

6. ADUTI - Nedam dušu zagorsku

(Andrija Kos - Đurđa Habel - Andrija Kos)

7. IRENA GRDEN - Pred njim zatvaram oči  (

Irena Grden – Irena Grden – Nenad Hoić)

8. EX FAKINI – Fakin 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Ninoslav Plantak)

9. PERO ROGAN I TS KUD-a GOLUBOVEC -  Pogledaj me moj anđele 

(Pero Rogan - Boris Zeljak - Jerry Grcevich)

10. GORDANA IVANJEK I TS KUD-a GOLUBOVEC - Poišči me 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Nenad Hoić)

11. IVICA PEPELKO I KAJDA - Ne luduj, ne tuguj 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - EX Fakini)

12. ŽELJKO GROZAJ - Zagorje bu dom i sinu mom 

(Željko Vučković - Željko Vučković - Božo Potočnik)

13. ANDRIJA KOS - Zaklinjem se dušom zagorskom 

(Andrija Kos - Andrija Kos - Davor Totović)

14. MAJA MIKLAUŽIĆ, TIHOMIR KOŽINA - Reči ljubavi 

(Željko Vućković – Željko Vučković - T.Kožina/D.Totović)

15. IVAN BENC - Nek je pjesma i veselje 

(Ivan Benc - Ivan Benc - Davor Totović i Siniša Miklaužić)

16. SAVSKI VALOVI - Sečanje me nazaj vleče 

(Siniša Miklaužić – Snježana Šoštarko – Siniša Miklaužić)

17. SABINA MIKŠA - SAVSKI VALOVI - Mehki ogenj z vusnica 

(Željko Vućković – Željko Vučković - Darko Berović)

18. KAJDA I SAVSKI VALOVI - Senjala sam 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Davor Totović)

19. MATEJA KRANJČEC I SAVSKI VALOVI - Nigdar pozablena nebuš

(Zoran Jašek - Albina Štimac - Darko Berović)

20. BRANKO G.VENTEK, FILIP MIKŠA  I S.VALOVI - Neju drugi znami zmetali 

(Ž.Vućković – Ž.Vučković - D.Berović)

21. ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA - Zagorske smo dekle fajne 

(Željko Vućković – Željko Vučković - Nikola Tuškan)

22. IVA RANOGAJEC, KAJDA I TS KUD-a MIHOVLJAN - Srce se smeje

(Tihomir Kožina - Marina Karlović - Tihomir Kožina)

23. ZAGORSKE TAMBURE - Stara lipa 

(Vlado Blagec - Marijana Hrastović - Rudolf Mahmet)

 

POBJEDNICI 5. FESTIVALA PJESMA I TAMBURA 2009.

PREMA OCJENI ŽIRIJA:


1. ŽVS KIRJALES I KUD PRESLICA - Zagorske smo dekle fajne 

(Željko Vućković – Željko Vučković - Nikola Tuškan)

2. IVA RANOGAJEC, KAJDA I TS KUD-a MIHOVLJAN - Srce se smeje

(Tihomir Kožina - Marina Karlović - Tihomir Kožina)

3. GORDANA IVANJEK I TS KUD-a GOLUBOVEC - Poišči me 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Nenad Hoić)

 

PREMA OCJENI SLUŠATELJA RADIJA KAJ

 

1. GRUPA LUI – Spomeni 

(Tihomir Kožina/Dominik Štrucl - Dominik Štrucl - Davor Totović)

2. IVAN BENC I ADUTI - Nek je pjesma i veselje 

(Ivan Benc - Ivan Benc - Davor Totović i Siniša Miklaužić)

3. MAJA MIKLAUŽIĆ, TIHOMIR KOŽINA I ADUTI - Reči ljubavi 

(Željko Vućković – Željko Vučković - T.Kožina/D.Totović)


PREMA OCJENI PUBLIKE:


1. VALENTINO, ROBERT ŽLABUR I ZAGORSKI MAHERI - V srcu i dusi 

(V.Blagec – Robert Žlabur – Davor Totović)

2. IVAN FIOLIĆ-FIO I HRAŠČANSKI ČESTITARI - Zapjevaj mi prijatelju 

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - D.Totović)

3. MAJA MIKLAUŽIĆ, TIHOMIR KOŽINA I ADUTI - Reči ljubavi 

(Željko Vućković – Željko Vučković - T.Kožina/D.Totović)

 

 

 

 

6. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE PJESMA I TAMBURA 2010.

 

ODABRANE SKLADBE ZA OVOGODIŠNJI FESTIVAL „PJESMA I TAMBURA“

 

1. KOŠEK BAND – Beli pušlec

(Damir Šujster - Damir Šujster – Goran Štengl)

2. IRENA GRDEN I BISTRIČKI LICITARI - Moj živote jedini

(D.Grden – Irena Grden/Damir Grden – Damir Grden)

3. EKIPA - Preboljet ću

(Davor Mirić - Davor Mirić - Tihomir Kožina/Davor Totović)

4. MARKO KOVAČIĆ I TS JEDNO SRCE – Sjećanje

(Marko Kovačić - Marko Kovačić – TS Jedno srce)

5. VALENTINA ŽNIDARIĆ I TS JEDNO SRCE - Daj se zbudi

(Tihomir Kožina – Đurđa Habel - Dražen Varga)

6. KRUNO KNEZIĆ I KONTRA BAND - Sjena tvoje ljubavi

(Davor Totović - Gordana Herceg - Davor Totović)

7. MELANIJA SENTE I KONTRA BAND - Tamburaši svirajte mi jače

(D.Totović - Jerko Sente - Davor Totović)

8. VALENTINO I ROBERT ŽLABUR, KONTRA BAND - Gruntek moj

(V.Blagec – V.Blagec – Davor Totović)

9. ZLATNE ŽICE - Zlatne žice tamburice

(Andrija Kos - Andrija Kos - Nenad Hoić)

10. ANDRIJA KOS I ZLATNE ŽICE - Zaplakat će tambure

(Andrija Kos)

11. ČRLENI LAJBEKI - Stanite ljudi zabrenzajte

(Vlado Blagec - Vlado Blagec - Davor Totović)

12. ANA SMILJANIĆ I TS OD SRCA DO SRCA - Čovjek s dva lica

(Andrija Kos – Andrija Kos - Davor Totović)
13. GRUPA PREMIUM - Ne igraj se z vatrom mala

(Srećko Bačić - Srećko Bačić – Ivan Glavica)

14. MELITA BRUČIĆ I SLOMLJENA SRCA - Kad te zovnem dođi

(Melita Bručić - Melita Bručić - Marko Vicković)

15. VINIČKI TAMBURAŠI – Lampaš

(Andrija Kos - Andrija Kos - Stefan Verbić)

16. HELENA HUBAK I VINIČKI TAMBURAŠI - Moj golube

(Andrija Kos – Andrija Kos - Davor Totović)

17. TIHOMIR KOŽINA I TAMBURAŠI NOĆI - Zeleno zlato

(Tihomir Kožina - Tihomir Kožina - T.Kožina/D.Totović)
18. ELA CANJUGA, VOK. SASTAV GLORIA I TS KUD-a GOLUBOVEC – Spomenari

(A.Kos – A.Kos - D.Totović)

19. KAVALIRI - Tok bi štel ta kušnuti

(Ivan Brezni)
20. FAKINI - Kraj vrbe stare (Branko Mutak - Branko Mutak - Željko Jakuš)
21. DARIO DOŠLIĆ I FAKINI - Nigdar te ne pozabim

(R.Suhodolčan - R.Suhodolčan - D. Totović/R.Suhodolčan)
22. KRUNOSLAV JAZBEC I DEČKI IZ PREGRADE – Himna Zagorju

(Krunoslav Jazbec – K.Jazbec – Davor Totović)
23. IVAN BENC, SOTELIJA I TS KUD-a MIHOVLJAN – Jorgovani

(Ivan Benc – Ivan Benc - Ivica Bartolić)
24. SAVSKI VALOVI - Zaprešić

(Danijel Rožanković - Namik Tarabić - Danijel Rožanković)

25. SINIŠA MIKLAUŽIĆ, SOTELIJA I SAVSKI VALOVI – Furežija

(S.Miklaužić – B.B.Bagula – H.Ban/S. Miklaužić)

26. KLARUŠI I VALENTINA GECI – Negdar na prošćenju

(Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)

27. MLADEN HITREC I KAJDA - Zagorska krv

(Vlado Blagec - Vlado Blagec - Davor Totović)
28. RAJKO SUHODOLČAN - Ti si tajna

(Rajko Suhodolčan - Đurđa Habel - Davor Totović/Rajko Suhodolčan)

29. IVA RANOGAJEC I ZLATNE ŽICE – Ili voli, il ostavi

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Davor Totović)
30. KAJDA I ZLATNE ŽICE – Imendan

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Davor Totović)
31. IVICA PEPELKO, KAJDA I ZLATNE ŽICE – Očeva vura

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Nenad Hoić)

 

PREMA OCJENI ŽIRIJA:
1. DARIO DOŠLIĆ I FAKINI - Nigdar te ne pozabim

(R.Suhodolčan - R.Suhodolčan - D. Totović/R.Suhodolčan)
2. TIHOMIR KOŽINA I TAMBURAŠI NOĆI - Zeleno zlato

(Tihomir Kožina - Tihomir Kožina - T.Kožina/D.Totović)
3. FAKINI - Kraj vrbe stare

(Branko Mutak - Branko Mutak - Željko Jakuš)

PREMA OCJENI SLUŠATELJA RADIJA KAJ
1. ANDRIJA KOS I ZLATNE ŽICE - Zaplakat će tambure

(Andrija Kos)
2. IVAN BENC, SOTELIJA I TS KUD-a MIHOVLJAN – Jorgovani

(Ivan Benc – Ivan Benc - Ivica Bartolić)
3. HELENA HUBAK I VINIČKI TAMBURAŠI - Moj golube

(Andrija Kos – Andrija Kos - Davor Totović)

PREMA OCJENI PUBLIKE:
1. EKIPA - Preboljet ću

(Davor Mirić - Davor Mirić - Tihomir Kožina/Davor Totović)
2. VALENTINO I ROBERT ŽLABUR, KONTRA BAND - Gruntek moj

(V.Blagec – V.Blagec – Davor Totović)
3. HELENA HUBAK I VINIČKI TAMBURAŠI - Moj golube

(Andrija Kos – Andrija Kos - Davor Totović)

 

 

7. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE PJESMA I TAMBURA 2011.

 

REDOSLJED NASTUPANJA:

 

1. IVAN BREZNI I STRMOSI - Jedna je Hrvatska , jedan je dragi kaj

(Ivan Brezni)

2. BONNAPARTE - Zove me gruda, moja dedovina

(Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)

3. DARIO DOŠLIĆ I TS MEŠTRI - Pravi muž

(Dario Došlić - Dario Došlić - Željko Kambić)

4. ČRLENI LAJBEKI – Zdravica

(Vlado Blagec, Vlado Blagec – Davor Totović)

5. GORDANA IVANJEK I NIKOLA TKALČEVIĆ - Iza brega senjaš ti

(Žarko Tušek – Žarko Tušek – Toni Eterović)

6. KUŠLEC I KAP VESELJA - Da sam znala

(Ivica Pepelko - Ivica Pepelko – Nenad Hoić)

7. KRUNOSLAV JAZBEC I DEČKI IZ PREGRADE - Stiha ti popevljem

(Krunoslav Jazbec – Krunoslav Jazbec – Davor Totović)

8. SAVSKI VALOVI - Otkad te nema

(Davor Mirić - Davor Mirić - Hrvoje Ban)

9. RAJKO SUHODOLČAN, KLAPA BISTRICA I SAVSKI VALOVI - Zagorje vu srcu

(Rajko Suhodolčan – Rajko Suhodolčan - Darko Berović)

10. BRANKO GREBLIČKI VENTEK I SAVSKI VALOVI - Tebe nisem mel

(Đelo Jusić - Branko Greblički Ventek – Darko Berović)

11. RENATA KOS I ADUTI - Djevojački san

(Ivica Pepelko - Ivica Pepelko - Davor Totović)

12. MLADEN KOS I TS ALEGRO - Pajdaši i popevka

(Mladen Kos - Maksimiljan Milan Herceg - Dubravko Češnjak)

13. VALENTINO, ROBERT ŽLABUR I KONTRA BAND - Oči matere moje

(Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)

14. IVA RANOGAJEC I FAKINI - Moja ljubav

(Tihomir Kožina – Tihomir Kožina – Davor Totović)

15. FAKINI - Za stuo ljijet

(Branko Mutak - Branko Mutak - Fakini)

16. HELENA HUBAK I FAKINI - Zarobljeno srce

(Damir Hubak – Damir Hubak – Mario Plantak/Željko Jakuš)

17. IVAN BENC I FAKINI - Meni treba (Ivan Benc – Andrija Kos – Davor Totović)

18. KIRJALES I FAKINI - Zagorje naša mati

(Željko Vučković – Željko Vučković – Nikola Tuškan/Željko Vučković)

19. ZLATNE ŽICE - Na prošćenje

(Andrija Kos – Andrija Kos – Mario Plantak)

20. ANDRIJA KOS I ZLATNE ŽICE - Morale je biti tak

(Andrija Kos – Andrija Kos – Mario Plantak)

21. KAJDA I ZLATNE ŽICE – Na špancir

( Andrija Kos - Andrija Kos - Mario Plantak)

22. IVICA PEPELKO, ZLATNE ŽICE I KUŠLEC - Suze moje matere

(Ivica Pepelko)

 

POBJEDNICI 7. FESTIVALA PJESMA I TAMBURA 2011.

PREMA OCJENI ŽIRIJA:
1. RAJKO SUHODOLČAN, KLAPA BISTRICA I SAVSKI VALOVI - Zagorje vu srcu

(Rajko Suhodolčan – R. Suhodolčan - Darko Berović)
2. KIRJALES I FAKINI - Zagorje naša mati

(Željko Vučković – Željko Vučković – Nikola Tuškan/Željko Vučković)
3. BRANKO GREBLIČKI VENTEK I SAVSKI VALOVI - Tebe nisem mel

(Đelo Jusić - Branko Greblički Ventek – Darko Berović)

PREMA OCJENI SLUŠATELJA RADIJA KAJ
1. IVAN BENC I FAKINI - Meni treba

(Ivan Benc – Andrija Kos – Davor Totović)
2. HELENA HUBAK I FAKINI - Zarobljeno srce

(Damir Hubak – Damir Hubak – Mario Plantak/Željko Jakuš)
3. KAJDA I ZLATNE ŽICE – Na špancir

( Andrija Kos - Andrija Kos - Mario Plantak)

PREMA OCJENI PUBLIKE:
1. VALENTINO, ROBERT ŽLABUR I KONTRA BAND - Oči matere moje

(Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)
2. GORDANA IVANJEK I NIKOLA TKALČEVIĆ - Iza brega senjaš ti

(Žarko Tušek – Žarko Tušek – Toni Eterović)
3. SAVSKI VALOVI - Otkad te nema

(Davor Mirić - Davor Mirić - Hrvoje Ban)

 

 

 

 

8. FESTIVAL TAMBURAŠKE GLAZBE PJESMA I TAMBURA 2012.

 

ODABRANE SKLADBE ZA FESTIVAL „PJESMA I TAMBURA“ - redoslijed nastupanja

 

1. ANTONIJA SVIBEN I STUBIČKI FIJAKERI - Još naveke tvoje popevke zvoniju

(Sanja Čanžar – Milan Frčko – Nenad Hoić)
2. SAVSKI VALOVI - Tu v Zagorju

(Tihomir Kožina - Tihomir Kožina - Danijel Rožanković)

3. GORDANA IVANJEK I SAVSKI VALOVI - Tak život je štel

(Žarko Tušek - Žarko Tušek - Toni Eterović)

4. KAJDA I SAVSKI VALOVI – Janine

(Andrija Kos – Andrija Kos – Mario Plantak)

5. BLANKA TKALČIĆ I TS MEJAŠI - Hižica za ftice

(Sanja Čanžar – Milan Frčko – Damir Mumlek)

6. JURAJ HIKEC I KONTRA BAND - Vrnul sam se Zagorje tebi

(Juraj Hikec - Ivan Biškup - Davor Totović)
7. MELANIJA SENTE I KONTRA BAND - Zipka

(Nenad Hoić -Jerko Sente - Nenad Hoić)

8. VALENTINO, ROBERT ŽLABUR I KONTRA BAND - Pajdaši moji mili

(Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)

9. EKIPA - Vrnem se

(Davor Mirić - Davor Mirić - Davor Totović)

10. TIHOMIR KOŽINA I EKIPA - S popevkom nazdravljam

(Tihomir Kožina - Tihomir Kožina - Davor Totović)

11. FAKINI - Srce sem ti dal

(Branko Mutak)

12. IVA RANOGAJEC I FAKINI - Stara hižica

(Viktor Crnek – Ivica Pepelko - Davor Totović)

13. DARIO DOŠLIĆ, KLAPA BISTRICA I FAKINI - Srčeko

(Andrija Kos – Đurđa Habel – Mario Plantak/Mario Galoić)

14. ČRLENI LAJBEKI - Najlepša na svetu

(Vlado Blagec - Vlado Blagec - Davor Totović)

15. MARIO PLANTAK, SABINA MIKŠA I SAVSKI VALOVI - Najlepši tanec

(Andrija Kos/Mario Plantak – Andrija Kos – Mario Plantak)

16. VALENTINA ŽNIDARIĆ I SAVSKI VALOVI - Moj golupček

(Andrija Kos – Đurđa Habel – Mario Plantak)

17. KAVALIRI – Šuoštor

(Rajko Suhodolčan - Katica Rajić - Davor Totović)

18. KRUNOSLAV JAZBEC I DEČKI IZ PREGRADE - Kaj je bilo i kaj još bu

(Krunoslav Jazbec – Krunoslav Jazbec – Davor Totović)

19. LUNA BAND – Puni mesec

(Tihomir Kožina - Tihomir Kožina i Davor Totović)
20. IVAN BENC I FAKINI - Zagrebačke puce

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Davor Totović)
21. KIRJALES I FAKINI - Dedekova pripovetka

(Robert Mihovilić - Nevenka Gregurić - Robert Mihovilić)

22. IVICA PEPELKO I FAKINI – Stiha

(Ivica Pepelko – Ladislav Prežigalo - Davor Totović) (ova pjesma je izvan konkurencije)

Pjesma i tambura 2012. - producent festivala Ivica Pepelko

 

POBJEDNICI 8. FESTIVALA PJESMA I TAMBURA 2012.

PREMA OCJENI ŽIRIJA:
1. IVA RANOGAJEC I FAKINI - Stara hižica

(Viktor Crnek – Ivica Pepelko - Davor Totović)
2. DARIO DOŠLIĆ, KLAPA BISTRICA I FAKINI - Srčeko

(Andrija Kos – Đurđa Habel – Mario Plantak/Mario Galoić)
3. BLANKA TKALČIĆ I TS MEJAŠI - Hižica za ftice

(Sanja Čanžar – Milan Frčko – Damir Mumlek)

PREMA OCJENI SLUŠATELJA RADIJA KAJ
1. IVAN BENC I FAKINI - Zagrebačke puce

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Davor Totović)
2. TIHOMIR KOŽINA I EKIPA - S popevkom nazdravljam

(Tihomir Kožina - Tihomir Kožina - Davor Totović)
3. GORDANA IVANJEK I SAVSKI VALOVI - Tak život je štel

(Žarko Tušek - Žarko Tušek - Toni Eterović)

PREMA OCJENI PUBLIKE:
1. IVAN BENC I FAKINI - Zagrebačke puce

(Ivica Pepelko – Ivica Pepelko - Davor Totović)
2. VALENTINO, ROBERT ŽLABUR I KONTRA BAND - Pajdaši moji mili

(Vlado Blagec – Vlado Blagec – Davor Totović)
3. MARIO PLANTAK, SABINA MIKŠA I SAVSKI VALOVI - Najlepši tanec

(Andrija Kos/Mario Plantak – Andrija Kos – Mario Plantak)

 

 

Stranice o pučkim narodnim sastavima, skupinama, partijama, društvima i svima ostalima koji su djelovali ili djeluju
u cilju očuvanja napjeva, pjesama, običaja i tradicije svoga kajkavskoga kraja.

The purpose of these WEB pages is to save all musician achievments of its villagers of Zagorje, Prigorje, Podravina, Pokuplje, Međimurje,
 Moslavina and Posavina, to show them to the whole world as a way of remembrance of those who are gone and for today´s generation
 to take a pride in them and to be an example for coming generations.
Computer design and copyright ©1998. - 2015.
 

  STARI NARODNI GLAZBENI SASTAVI

Zagorja Prigorja Podravine Moslavine Posavine Pokuplja Međimurja